...
produkty farmaceutyczneZdrowie

Piękne i zdrowe zęby… jaka pasta do zębów to sprawi?

Wybór dobrej pasty do zębów przyprawia do zawrót głowy. Na rynku znajdziemy bogatą gamę produktów o działaniu wybielającym, odświeżającym oddech, wzmacniającym szkliwo i usuwającym kamień nazębny. Jeżeli szukasz produktu, który nie tylko zapewni ochronę przed nieprzyjemnym zapachem z ust, ale i zapobiegnie zapaleniu dziąseł, zobacz nowoczesne pasty do zębów w pobliskiej aptece lub drogerii.

pinterest
pinterest


Jeżeli odczuwasz nadwrażliwość zębów, używaj zawsze pasty do zębów o niskim poziomie ścieralności. Sprawdź czy na opakowaniu widnieje wskaźnik ścieralności (około 30 RDA). Najlepsza będzie pasta przeznaczona do zębów wrażliwych, również wybielająca, ponieważ zawiera związki fluoru, które wzmacniają i „uszczelniają szkliwo”. Dobre pasty do zębów posiadają składniki, które w kontakcie ze śliną tworzą barierę ochronną pokrywającą zębinę, m.in.: fluorek cynawy i azotan potasu.

dobra pasta do zębów (źródło:www.colgate.pl)
pasta do zębów Colgate (źródło:www.colgate.pl)

Drugim najczęściej spotykanym problemem jamy ustnej jest płytka nazębna. Potrzebujesz zatem pasty do zębów, która skutecznie usunie kamień i zapobiegnie zapaleniu dziąseł. Dla mnie najlepsza jest pasta Colgate Total z dwóch powodów – po pierwsze zapewnia mi zawsze świeży oddech (co jest dla mnie ważne każdego dnia) – po drugie usuwa płytkę nazębną, z którą nie mogłam sobie poradzić do tej pory. Jeżeli zastanawiasz się jaka pasta do zębów – wejdź na stronę producenta i przekonaj się, że pasta Colgate to numer jeden na rynku produktów do higieny jamy ustnej, bo zawiera składnik antybakteryjny o szerokim spektrum działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice