...
badania lekarskielekarze specjalisciZdrowie

Podologia – nowa dziedzina medycyny

Ostatnio coraz więcej mówi się o zabiegach podologicznych przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Podologia to nowa dziedzina medycyny, która dopiero „raczkuje” w  Polsce. Jak sama nazwa wskazuje (podos z greckiego oznacza stopę) zajmuje się stopami – nie tylko ich estetyką, ale również leczeniem. O tym czym jest podologia i jakie zabiegi na stopy oferuje przeczytacie więcej w dzisiejszym wpisie.

Podologia – czym się zajmuje?

W zakres zabiegów podologicznych wchodzą nie tylko pedicure leczniczy czy peeling stóp, ale również leczenie nadmiernej potliwości stóp,  grzybicy paznokci i stóp oraz usuwanie takich uciążliwych dolegliwości, jak modzele, odciski, brodawki, kurzajki, etc.  Zatem podologia łączy w sobie kilka dziedzin medycyny, m.in.: dermatologię, ortopedię oraz chirurgię. Do gabinetu podologicznego możne udać się również osoba, która ma haluksy lub wadliwe ustawienie stóp. Bardzo często do tego specjalisty zgłaszają się osoby ze stopą cukrzycową, wymagającą specyficznej pielęgnacji.

Zabiegi podologiczne

Udając się do gabinetu,  mamy możliwość poddania się wielu zabiegom kosmetycznych. Wszakże stopy uchodzą za wizytówkę kobiety, a ich pielęgnacja jest tak samo popularna, jak w przypadku dłoni. Zadbane stopy i ładnie pomalowane paznokcie zdobią każde obuwie letnie i są prawdziwą wizytówką.

A co zrobić, gdy nasze stopy nie wyglądają tak, jakbyśmy tego chcieli? Możemy wykonać kilka zabiegów w domu, choć to droga długa i wymagająca pracy. Warto również rozważyć udanie się na zabieg pielęgnacyjny do podologa, który  usunie nieestetyczne odciski i modzele, pozbędzie się mechanicznie zgrubiałego naskórka z pięt oraz poradzi sobie z wrastającymi paznokciami. W zakres zabiegów podologicznych wchodzą także opatrunki medyczne, które są konieczne przy leczeniu nagniotków, modzeli i odcisków.  Niektóre gabinety oferują także masaże klasyczne stóp oraz ćwiczenia relaksujące i odprężające tę część kończyny dolnej.

Jeżeli nie jesteście zadowolone z wyglądu swoich stóp lub potrzebujecie profesjonalnej porady w zakresie właściwej pielęgnacji tych okolic, rozważcie udanie się na konsultuje podologiczną. Szybkie i właściwe rozpoznanie ewentualnych zmian pozwoli na skuteczne wyleczenie nieprzyjemnych dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice