...
choroby i problemy zdrowotneZdrowie

Prostata – jak zapobiegać chorobom gruczołu krokowego?

Łagodny rozrost prostaty to jedna z najczęstszych dolegliwości dotykających mężczyzn po 50. roku życia. Pierwsze objawy choroby są dość szybko zauważalne: pojawia się uczucie permanentnego parcia na pęcherz oraz konieczność częstego korzystania z toalety. Panowie jednak bagatelizują te dolegliwości i bardzo często zgłaszają się do lekarza za późno, tzn. w sytuacji rozpoznania u nich raka prostaty. Dlatego potrzebna jest odpowiednia profilaktyka, na którą składa się przede wszystkim zdrowy styl życia i dieta.

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Aktywny tryb życia

Mężczyźni, którzy dbają o swoje zdrowie i prowadzą aktywny tryb życia znacznie rzadziej odczuwają dolegliwości związane z prostatą. Wypoczynek na świeżym powietrzu lub poranna gimnastyka – tak niewiele trzeba, aby skutecznie zapobiegać wielu chorobom.

Zdrowa dieta

suplement diety dla mężczyzn dbających o prostatę (źródło: www.prostalong.p)
suplement diety dla mężczyzn dbających o prostatę (źródło: www.prostalong.p)

Większe ryzyko zachorowania na nowotwór prostaty mają osoby, które spożywają wiele pokarmów zawierających tłuszcze zwierzęce i węglowodany proste. Ponadto istnieją badanie wykazujące związek między wczesną zachorowalnością na nowotwór prostaty a nadmiernym spożywaniem alkoholu i paleniem papierosów. Właściwości antyrakowe mają warzywa i owoce, ryby, orzechy oraz zielona herbata. W codziennej diecie nie może zabraknąć nienasyconych kwasów tłuszczowych, witaminy E, cynku, selenu, witaminy C oraz beta-karotenu. Podobno na stan gruczołu krokowego wpływają pestki dyni, słonecznika, czosnek, soja, len i pokrzywa).

Ponadto na rynku dostępne są suplementy diety, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego rozmiaru prostaty oraz wspomagają proces prawidłowego oddawania moczu. Dla panów powyżej 50. roku życia zaleca się regularną suplementację, aby zapobiec dolegliwościom związanym z przerostem gruczołu krokowego. Godny polecenia produkt to Prostalong Complex, który powstał na bazie naturalnych składników: oleju z pestek dyni, cynku, witaminy B oraz oleju rybnego. Więcej informacji na temat jak dbać o prostatę znajdziecie na stronie pod powyższym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice