...
produkty farmaceutyczneZdrowie

Zmęczone, piekące i podrażnione – jakie krople do oczu wybrać?

Zwykło się mawiać, że nasze oczy są zwierciadłem duszy. Jednak gdy są zaczerwienione i zmęczone, np. w wyniku długotrwałej pracy przed komputerem, nie tylko wyglądają mało atrakcyjnie, ale również nadmiernie łzawią, pieką i niejednokrotnie bolą. Wówczas mówimy o zespole suchego oka. Objawy te nasilają się jeszcze bardziej, jeżeli nie idziemy naszym oczom z pomocą, pomimo permanentnej pracy w niekorzystnych warunkach otoczenia, tj. czytania, oglądania, czy po prostu przebywania w pomieszczeniu o suchym powietrzu.

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Zespół suchego oka – na czym polega dolegliwość?

Gdy od pewnego czasu towarzyszy Ci uczucie „piasku pod powiekami” i masz wrażenie, że widzisz jak przez mgłę, to może być pierwszy objaw niepokojących objawów zespołu suchego oka. Dolegliwości najczęściej dotykają osoby, które pracują przed komputerem, przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach lub przyjmują niektóre leki antykoncepcyjne i psychologiczne. Niedostateczna produkcja łez jest przyczyną tego, że oczy osoby chorej są stale zaczerwienione i pieką. Bardzo często dolegliwości te mogą się nasilać, wielokrotnie są mylone z innymi chorobami okulistycznymi, np. alergicznym zapaleniem spojówki. Podobno powstanie zespołu suchego oka warunkują także inne choroby układowe, m.in. cukrzyca, niedoczynność tarczycy, a nawet problemy hormonalne. Jedno jest pewne – nie możemy ich w żaden sposób bagatelizować! Warto udać się do lekarza w celu przeprowadzenia badań kontrolnych. W wielu sytuacjach można poradzić sobie samemu, stosując krople do oczu.

Najlepsze krople do oczu bez konserwantów

krople do oczy Bepanthen Eye (źródło:strona producenta)
krople do oczy Bepanthen Eye (źródło:strona producenta)

Generalnie leczenie i profilaktyka zespołu suchego oka sprowadza się do nawilżania gałki ocznej. Stosuje się preparaty o takim działaniu, tak zwane sztuczne łzy, które przynoszą ulgę, łagodzą podrażnienie i pieczenie. Większość kropli do oczu dostępna jest w aptece bez recepty. Uwaga! Bardzo ważna kwestia to termin przydatności do użycia po otwarciu opakowania.

Godne polecenia dla osób pracujących przy komputerze są krople do oczu bez konserwantów Bepanthen Eye. Zapewniają one profesjonalną higienę oczu i zwiększają skuteczność nawilżania. To najlepsze krople do oczu bez konserwantów na rynku (pod powyższym linkiem przeczytasz więcej na temat ich bezpiecznego składu), bo zapewniają ulgę suchym i podrażnionym oczom zaraz po aplikacji. Dużą ich zaletą jest to, że mogą je stosować osoby noszące na co dzień soczewki kontaktowe.

One comment
  1. afra

    Jak coś mi się dzieje z oczami, to zawsze używam kropli nawilżających starazolin hydrobalance, bo łagodzą bardzo różne podrażnienia i świetnie nawilżają oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice