...
pielęgnacja ciała

Odprężająca kąpiel

Nie trzeba wyjeżdżać do luksusowego spa czy iść do kosmetyczki by zadbać o swoje ciało, a przy okazji odprężyć się i zrelaksować. Domowe spa w zaciszu własnej łazienki może być równie skuteczne w walce ze stresem. Najszybszym sposobem na relaks w domowym zaciszu jest kąpiel w wannie.

relaksująca kąpiel ze świecami

 

Kąpiel to skuteczna metoda odprężenia się i zrelaksowania – uwielbiana nie tylko przez kobiety. Zanim jednak napuścimy do wanny gorącej wody i zanurzymy się w pianie, zwróćmy uwagę na kilka bardzo istotnych szczegółów. Tylko odpowiednio przygotowana kąpiel naprawdę zdziała cuda i poprawi nastrój bez negatywnego wpływu na ciało. Gorąca woda nie jest bowiem zbyt korzystna, ponieważ rozszerza naczynia krwionośne i wysusza skórę.

By kąpiel poza działaniem odprężającym miała też właściwości pielęgnacyjne, musi być odpowiednio przygotowana. Pięknie pachnące płyny do kąpieli urzekają, ale i mogą wysuszać. Dlatego warto dodać do wody – zwłaszcza zimą – trochę olejku. W wielu sklepach można znaleźć natłuszczające olejki zamknięte w kolorowych kulkach, idealnych na jedną kąpiel. Otoczka rozpuszcza się uwalniając silnie natłuszczający olejek, który bardzo dobrze pielęgnuje ciało. Trzeba też koniecznie pamiętać o nawilżającym balsamie lub nawet żelowej oliwce stosowanej tuż po kąpieli.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice