...
pielęgnacja włosówPoradnikistylizacja włosówwłosy

Jak dodać objętości cienkim włosom?

Marzysz o bujnej fryzurze, tymczasem Twoje włosy są cienkie i niezbyt gęste? Nic straconego! To jeszcze nie powód do paniki. Jako, że nie jestem zwolenniczką sztucznego przedłużania i zagęszczania włosów, zawsze polecam metody naturalne. Nawet nie wiesz, jaka moc drzemie w odpowiedniej fryzurze i właściwej metodzie suszenia włosów. Dzięki nim i tym podobnym trikom, nawet bardzo cienkie włosy mogą zyskać na swej objętości. Poniżej znajdziesz kilka sztuczek, dzięki którym Twoja fryzura będzie bujniejsza i bardziej efektowna.

  1. Pocieniuj włosy!

Bardzo często kluczem do sukcesu jest idealnie dopasowana fryzura, zarówno do kształtu twojej twarzy, jak i do typu włosów. Jeżeli masz bardzo cienkie pasma, warto je pocieniować, tak aby stworzyć kilka warstw i optycznie zwiększyć ich objętość.

  1. Nie przesadzaj z odżywką do włosów

Odżywka do włosów potrafi znacznie obciążyć włosy i sprawić, że będą wyglądały na bardziej oklapnięte i zmęczone. Dlatego też uważaj na to, jaką odżywkę stosujesz i w jakiej ilości. Dobrym rozwiązaniem są odżywki w sprayu. Mgiełka jest o wiele lżejsza, niż odżywka w postaci balsamu.

  1. Susz włosy głową w dół

Suszenie włosów z głową pochyloną w dół to chyba jeden z najłatwiejszych, jednocześnie najskuteczniejszych trików na bujniejszą fryzurę. Tego typu zabieg genialne podwaja objętość włosów i sprawia, że te są ładnie podniesione u nasady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice