...
choroby i problemy zdrowotnePoradnikiprodukty farmaceutyczneZdrowiezdrowie kobiety

Gdy wzrasta ciśnienie krwi

Kręci Ci się w głowie? Bóle głowy zdarzają się u Ciebie coraz częściej? Krew z nosa to stan, który pojawia się chociaż raz w tygodniu? A na dodatek widzisz plamki i mroczki? Nie lekceważ tych objawów! Twój organizm wysyła pierwsze sygnały, które należy koniecznie zdiagnozować u lekarza. Może okazać się, że chorujesz na nadciśnienie tętnicze. Choroba dotyka co dziesiątego Polaka. Większość osób nawet nie jest świadoma swojego stanu zdrowia. Nieleczone wysokie ciśnienie krwi może być przyczyną wielu chorób i prowadzić nawet do śmierci wskutek zawału serca.

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Wszystko co musisz wiedzieć o prawidłowym ciśnieniu krwi
Pewnie nie raz zastanawiałeś się, co to jest właściwie ciśnienie krwi i dlaczego tak szybko wzrasta. Można porównać je do siły, z jaką krew płynie w naczyniach krwionośnych i naciska na ich ściany. Tak jak woda w kranie, tak krew w żyłach i tętnicach płynie pod ciśnieniem. I wszystko byłoby dobrze, gdyby to ciśnienie tak nie rosło. Skoki ciśnienia mogą okazać się pierwszym objawem choroby wieńcowej, miażdżycy, niedokrwienia mózgu, zawału serca i niektórych chorób nerek. Właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia profilaktyka, na którą składa się regularne monitorowanie poziomu ciśnienia krwi, zwłaszcza u osób, które skończyły 50. rok życia.

Najzdrowsze dla człowieka ciśnienie krwi posiada wartość 120-129/80-84 mm Hg. Już od wartości 140/90 mm Hg możemy mówić o nadciśnieniu. Kiedy pojawiają się dolegliwości ze strony układu krążenia, tj. zawroty głowy, pieczenie w mostku lub mroczki przed oczami, należy sprawdzać jego wartość codziennie (rano i wieczorem). Warto zdecydować się na zakup własnego aparatu do mierzenia ciśnienia i prowadzić dzienniczek wyników pomiarów.

Możesz obniżyć ciśnienie
Zmieniając styl życia i stosując zdrową dietę w pewien sposób możemy sprawić, że ciśnienie krwi zostanie obniżone. Przede wszystkim należy utrzymać prawidłową wagę ciała. Nadwaga i otyłość sprzyja gromadzeniu się w naczyniach krwionośnych cholesterolu, który jest pierwszym sprzymierzeńcem wystąpienia skoków ciśnienia. Warto przejść na zdrową dietę bogatą w kwasy omega-3, węglowodany złożone, warzywa i owoce. Należy unikać tłuszczów zwierzęcych oraz węglowodanów prostych. Powinno się regularnie uzupełniać niedobory potasu w organizmie, stosując dietę bogatą w nasiona, pomidory i banany. Osoby zmagające się z wysokim ciśnieniem powinny ograniczyć sól i picie alkoholu.

MegaRed Omega3 dla zdrowia ciała i dla zdrowia serca (źródło:http://www.wybierzmegared.pl/
MegaRed Omega3 dla zdrowia ciała i dla zdrowia serca (źródło:http://www.wybierzmegared.pl/

Na nadciśnienie pomocne mogą być zioła i niektóre suplementy zawierające kwasy omega-3. Dobrze jest od czasu do czasu wypić herbatkę ziołową z głogu lub lipy, ponieważ regulują pracę serca. Aby biło ono zawsze jak dzwon, warto wypróbować kwasy omega-3 w tabletkach. Godny polecenia jest preparat Mega Red Krill Oil zawierający dobrze przyswajalne tłuszcze pochodzące z oleju kryla arktycznego.

Regularne przyjmowanie kapsułek Mega Red to sprawdzona recepta na zdrowe serce. Więcej informacji na temat profilaktyki chorób serca znajdziesz na stronie wybierzmegared.pl, m.in.: przydatne artykuły o poziomie cholesterolu i trójglicerydów oraz o tym jak utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice