...
choroby i problemy zdrowotneZdrowie

Kilka sposobów na ból gardła

Ból gardła wywołany infekcją bakteryjną lub wirusową pojawia się bardzo szybko. Kłucie i pieczenie, niekiedy drapanie lub chrypa – te uciążliwe objawy występują po przemarznięciu lub przegrzaniu organizmu. Gdy przyczyną bólu są baterie, z pewnością nie obejdzie się bez wizyty u lekarza i przyjmowania antybiotyku. Jeśli zaś przeziębienie jest przyczyną bólu gardła, można spróbować kilku sposobów. Oto one.

Sposób nr 1 –  płukanki ziołowe

Nie od dziś wiadomo, że zioła mogą być skuteczne w leczeniu wielu codziennych bolączek. Rumianek, tymianek, szałwia – to zioła, z których warto przygotować napar do płukania gardła. Ważne jest to, aby domowe płukanki miały temperaturę ciała. Regularne stosowanie płukanek ma działanie odkażające i przeciwzapalne.

Sposób nr 2 – domowa herbata

Gdy boli gardło, należy dużo pić ciepłych napojów. Najlepsza będzie herbata z sokiem malinowym, cytryną i miodem. Właściwości przeciwbakteryjne ma również sok z czarnego bzu oraz herbatka z rumianku.

Sposób nr 3 – płukanki z sody oczyszczonej

Na ból gardła pomocne będą również płukanki z sody oczyszczonej. Łyżeczkę sody oczyszczonej należy rozpuścić w ½ szklanki ciepłej wody. Codzienne płukanie gardła ma działanie odkażające i to forma walki z bakteriami, które być może wywołały w tym miejscu zapalenie.

Sposób nr 4 – okłady

Aby złagodzić ból gardła, warto przygotować ciepły okład z 3 ugotowanych ziemniaków. Warzywa po ostudzeniu należy rozgnieść widelcem i zawinąć w ściereczkę. Tak przygotowany kompres trzeba przyłożyć do gardła, a szyję owinąć dodatkowo ręcznikiem. Okład ten trzyma się do tej pory, aż ziemniaki wystygną 🙂

Sposób nr 5 – Inovox

opakowanie tabletek do ssania na ból gardła inovox express
źródło: inovox.pl

Inovox to lek na ból gardła o innowacyjnej formule, bo zawiera substancje, które nie tylko znieczulają, ale również mają właściwości antyseptyczne. Osoby stosujące pastylki do ssania Inovox, opinie o nich mają naprawdę pozytywne. Twierdzą, że lek ten szybko przynosi ulgę, jest niezawodny i skuteczny już od pierwszej tabletki. Pastylki Inovox mają wiele smaków, zatem każdy znajdzie coś dla siebie (więcej).

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice