...
choroby i problemy zdrowotneZdrowie

Szybka pomoc w bólu głowy

Ból głowy może przydarzyć się każdemu.  Bardzo często bywa trudny do zniesienia, nierzadko utrudnia codzienne funkcjonowanie. Ważne jest reagowanie natychmiastowe. Im szybciej zaczniemy działać, tym ból będzie mniej uciążliwy. Warto więc znać szybkie sposoby na ból głowy. Zanim sięgniesz po kolejne środki przeciwbólowe na receptę, wypróbuj te metody, które przynoszą ulgę.

Masaż głowy

Masaż czoła, skroni i karku pomoże rozluźnić organizm oraz uśmierzyć ból wywołany napięciem mięśni, które często pojawia się w sytuacjach stresowych.  Ból głowy często pojawia się u osób, które żyją w ciągłym biegu, mało śpią oraz nie mają czasu na odpoczynek. Najlepiej jest znaleźć czas na relaks i udać się na masaż. A gdy ból pojawi się nagle w pracy, warto masaż wykonać samemu opuszkami palców, uciskając delikatnie skronie, kark i czoło.

Spacer i głęboki oddech

Nagły ból głowy w pracy może być spowodowany nieustannym patrzeniem w komputer i związany z nieprawidłowym widzeniem. Warto udać się do okulisty i sprawdzić wzrok. Być może konieczne będzie noszenie okularów, które będą chronić oczy przed promieniowaniem niebieskim z monitorów. Nie można również zapomnieć o przerwie w pracy.  Godny polecenia  na ból głowy nad oczami jest spacer poza budynkiem i wzięcie kilka głębokich oddechów na świeżym powietrzu.

Zimne okłady na czoło i skronie

Stary sposób na złagodzenie bólów głowy to okłady na czoło. Przyłożenie kostek lodu do bolącego miejsca przyniesie ulgę.

Aromaterapia

Na ból głowy pomagają także inhalacje olejkami eterycznymi, takimi jak: rumiankowy, różany, miętowy, lawendowy i z melisy.

Zioła

Niektóre herbatki i napary ziołowe mają działanie przeciwbólowe, np. wyciąg z kory wierzby lub z mięty.

Ciepła kąpiel

Na ból głowy pomocne będzie także kąpiel w wannie, która rozluźni organizm.

Ćwiczenia

Niektóre ćwiczenia świetnie rozciągają mięśnie karku, szyi i pleców. Warto je wypróbować, aby sprawić, czy pomogą w sytuacji nagłego ataku bólu głowy.  Można je wykonać również w pracy. Wystarczy usiąść wygodnie i powoli pochylić głowę w dół, zataczając nią ruch kołowy w obie strony.

opakowanie sadorin 20 tabletekLeki

Na migrenowe bóle głowy najszybciej zadziała lek przeciwbólowy, taki jak Saridon, który zawiera trzy substancje aktywne: paracetamol, kofeinę oraz propyfenazol. Saridon (więcej), dzięki takiej kompozycji składników, szybko poradzi sobie z każdym bólem, tj. głowy, zęba, reumatycznym czy menstruacyjnym. Może być stosowany również w przypadku bólu i gorączki związanych z przeziębieniem oraz grypą.

UWAGA! Jeżeli ból głowy jest silny i często się pojawia, lepiej udać się do lekarza. Niektóre bóle głowy mogą sygnalizować inne choroby i nawet bezobjawowe urazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice