...
piękny uśmiechPoradnikitwarz

Akcja wybielanie! Czyli w jaki sposób odzyskać biel na zębach

pinterest
pinterest

Marzycie o śnieżnobiałych zębach jak z reklamy? Wbrew pozorom jest to możliwe! I co ważne, wcale nie musicie wydać przy tym wszystkich oszczędności. Jedyne czego wam trzeba, to odrobina cierpliwości, czasu i systematyczności. Pamiętajcie, że na przebarwienia pracowaliście przez ładnych kilka lat. Co za tym idzie, nie pozbędziecie się ich z dnia na dzień. Jednakże uzbrojeni w cierpliwość osiągniecie zamierzony cel. 

Truskawki (źródło: pinterest)
Truskawki (źródło: pinterest)

Po pierwsze truskawki

Mało kto wie, że te pyszne owoce są jednym z najlepszych naturalnych sposobów na wybielanie zębów. Maleńkie „pestki”, które znajdują się na owocach działają niczym peeling do zębów, który nie tylko czyści zęby z resztek pokarmowych, ale także z brudu i osadu. Jedząc truskawki możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Dla osiągnięcia lepszych efektów zjadajcie nawet pół szklanki truskawek dziennie. O kalorie się nie martwcie, gdyż te czerwone owoce niemalże wcale ich nie zawierają.

Po drugie – cytryna

Nie wiem czy wiecie, ale zawarta w cytrynie witamina C działa niczym kuracja wybielająca dla zębów. Jeśli chcecie cieszyć się pięknym uśmiechem, codziennie dodawajcie kwaśny owoc do wody. Najlepiej każdy dzień rozpoczynajcie od szklanki ciepłej wody z sokiem z cytryny. W ciągu dnia również możecie sięgać po niegazowaną wodę z kroplami wyciśniętymi z cytryny.

Po trzecie – stop dla kawy i herbaty

Wiele produktów spożywanych w codziennej diecie ma negatywny wpływ na kondycję zębów. Niektóre z produktów wykazują działanie silnie barwiące. Wymienić można tu kawę, czarną herbatę, czy czerwone wino. Osad z nich, który pozostaje na naszych zębach sprawia, że stają się one żółte i mało atrakcyjne. Chcąc mieć bielsze zęby, należy wyeliminować powyższe używki z codziennej diety.

Pasta wybielająca zęby Colgate Max One (źródło: www.colgate.pl)
Pasta wybielająca zęby Colgate Max One (źródło: www.colgate.pl)

Po czwarte – przepisowe mycie zębów

Każdy wie, że zęby należy myć po każdym posiłku. Niestety nie każdy stosuje się do tej zasady. A prawda jest taka, że regularne i przepisowe mycie zębów ustrzeże je przed osadem, który zmienia barwę zęba z białej na żółtą. Warto więc wprowadzić ten nawyk do swojego życia. Aby szczotkowanie zębów przyniosło oczekiwane efekty dobrze jest sięgnąć po odpowiednią pastę do mycia zębów, najlepiej taką o właściwościach wybielających. Pamiętajcie jednak, że pasta paście nierówna. Jak dla mnie najlepsza jest pasta wybielająca zęby Colgate Max White One, która nie tylko skutecznie czyści zęby, ale także usuwa przebarwienia i co ważne, zapobiega osadzaniu się kamienia nazębnego.

Po piąte – nić dentystyczna

Do codziennej pielęgnacji jamy ustnej warto dodać nić dentystyczną, która pomoże w utrzymaniu odpowiedniej czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice