...
pielęgnacja włosówPoradnikiwłosy

Jak pielęgnować włosy cienkie i łamliwe?

pielęgnacja włosów łamliwych

Cienkie i łamliwe włosy to problem wielu kobiet. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przyczyną łamliwych i cienkich włosów mogą być złe nawyki pielęgnacyjne. Suszenie włosów zbyt gorącym powietrzem, do tego częste używanie prostownicy lub lokówki to szybka droga do pogorszenia kondycji włosów. Używanie nieodpowiednich szamponów i odżywek oraz niedokładne spłukiwanie kosmetyków mają również niekorzystny wpływ na nasze włosy. Jak pielęgnować cienkie i łamliwe włosy, aby jeszcze bardziej nie pogorszyć ich kondycji?

Pielęgnacja cienkich i łamliwych włosó

Podstawą pielęgnacji cienkich włosów jest zaopatrzenie się w odpowiednie kosmetyki. Dobrym wyborem będą szampony i odżywki bogate w olejki, proteiny i witaminy. Unikajmy kosmetyków na bazie alkoholu, gdyż takie bardzo przesuszają włosy.

Włosy cienkie i łamliwe zawsze myjemy pod strumieniem letniej wody, a mycie kończymy spłukując je wodą chłodną lub zimną. Niska temperatura zamknie łuski włosów sprawiając, że będą się mniej puszyć i łamać.

Szampon zawsze spłukujemy bardzo dokładnie tak, aby włosów nadmiernie nie obciążać i aby nie podrażniać skóry głowy. Dwa razy w tygodniu dobrze jest nałożyć na włosy maskę odżywczą lub nawilżającą. I też pamiętamy, aby na koniec dobrze spłukać kosmetyk z włosów.

Używając suszarki lub prostownicy, obowiązkowo aplikujemy wcześniej preparat chroniący przed wysoką temperaturą. Nie przesadzamy z kosmetykami stylizującymi, szczególnie tyczy się to żeli i lakierów.

Włosy suszymy z głową pochyloną w dół. Taki zabieg pozwoli podwoić objętość włosów i sprawi, że włosów będzie optycznie więcej niż w rzeczywistości. Suszenie nie powinno odbywać się przy udziale wysokiej temperatury. Zawsze ustawiamy letni podmuch, nigdy ten gorący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice