...
piękny uśmiech

Sposób na piękny uśmiech – wybielanie zębów

Piękny, zdrowy i śnieżnobiały uśmiech jest najlepszą wizytówką każdego człowieka. Nie tylko dodaje pewności siebie, ale także zapewnia doskonałe samopoczucie. Niestety, codzienne zaniedbania w higienie jamy ustnej, jak również zbyt częste sięganie po używki sprawiają, że uśmiech zaczyna odbiegać od ideału. Dobra wiadomość jest taka, że pożądaną biel zębów można przywrócić w każdej chwili.

Idealnym rozwiązaniem jest wybielanie zębów. Obecnie w gabinetach stomatologicznych dostępnych jest kilka profesjonalnych metod wybielających. Na pewno warte uwagi jest wybielanie zębów laserem. Ta nowoczesna metoda należy do najszybszych i jednocześnie najskuteczniejszych metod wybielających. Jest nie tylko bezpieczna, ale i komfortowa. Jedynym jej minusem może być dla niektórych cena. Koszt zabiegu wynosi z reguły ok. 2000zł. W gabinecie dentystycznym zęby można wybielić również metodą lampy Beyond. Zabieg ten polega na aplikacji żelu wybielającego na zęby, a następnie naświetlaniu go specjalistyczną lampą. Dużą zaletą wybielania lampą jest krótki czas oczekiwania na efekty oraz pełna kontrola stomatologa. Za tego typu wybielanie należy zapłacić około 1000-1200zł.

Jeszcze inną metodą wybielającą jest metoda nakładkowa. Polega ona na przygotowaniu specjalnego odlewu zębów, z którego później przygotowuje się nakładki. Takie wybielające nakładki zakłada się w domu na zęby i napełnia żelem z substancją aktywną. Już kilkudniowa terapia przynosi w większości przypadków zadowalające rezultaty. Minusem tego typu wybielania może być dla niektórych zbyt długi czas oczekiwania na efekty, a także niewygoda. Niektórzy twierdzą, że nakładki utrudniają zasypianie. Ale nie tylko metody profesjonalne pozwalają przywrócić biel zębom. Równie dobrze sprawdzają się metody domowe. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje wybielanie zębów sodą. Poza płukaniem jamy ustnej roztworem z sody, można także  w roztworze tym moczyć szczoteczkę i szczotkować nią zęby. Do popularnych domowych metod wybielających należy także wybielanie solą. Podobnie jak w przypadku sody, szczoteczkę moczy się w roztworze z soli i myje nią jamę ustną. W przypadku tej metody, warto być jednak bardzo uważnym, gdyż sól ma działanie zakwaszające i w nadmiarze może zaszkodzić. Sekretem pięknego uśmiechu, jaki zapewnić możemy  sobie w domowym zaciszu jest również cytryna, która nie od dziś znana jest z właściwości wybielających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice