...
pielęgnacja ciała

Idealny krem na zimę

Zima jest prawdziwym wyzwaniem dla skóry twarzy, która musi poradzić sobie nie tylko z niskimi temperaturami, silnym wiatrem i padającym śniegiem czy ostrym słońcem. Prawdziwym problemem są duże wahania temperatur. By przetrwać zimę bez wysuszonej i podrażnionej twarzy, trzeba zadbać o jej prawidłową pielęgnację. Kluczowym kosmetykiem jest krem na zimę, który ma zapobiec odwodnieniu skóry i wzmocnić naturalną barierę ochronną.

Znalezienie idealnego kosmetyku na zimową pogodę nie jest łatwe, dlatego warto wiedzieć na co należy zwracać uwagę przy wyborze. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że niezależnie od pory roku kremy muszą być dobrane do rodzaju cery. Cera tłusta nie wymaga specjalnych kosmetyków ochronnych, przy niedużym mrozie wystarczą półtłuste kremy. Z kolei o cerę suchą i naczynkową trzeba szczególnie zadbać, najlepiej wybierając specjalne kremy na zimę dedykowane takiej cerze. Kosmetyki stosowane w zimie powinny być gęstsze i tłustsze od tych używanych latem. Ich najważniejszym składnikiem są lipidy, czyli substancje o charakterze tłuszczów tworzące na skórze ochronny film. Dzięki niemu twarz jest chroniona przed mrozem i utratą wody. Najlepiej sięgać po specjalne preparaty ochronne przeznaczone do stosowania zimą. Zwracajmy uwagę na skład – dobry krem na zimę powinien  zawierać nie tylko lipidy, ale też ceramidy, glicerynę, naturalne oleje roślinne i mineralne. Zimą sprawdzą się kosmetyki z masłem kakaowym lub masłem shea, a także z kwasem hialuronowym bądź jego pochodnymi. Warto też pamiętać o ochronie przed promieniami UVA i UVB. Dobry krem powinien zawierać filtry SPF chroniące przed słońcem, które zimą jest mocniejsze. Wysoki faktor jest niezbędny zwłaszcza jeżeli wybieramy się w góry.

Mimo wszystko lepiej nie sięgać po kremy nawilżające przed wyjściem z domu. Co prawda woda na pewno w nich nie zamarza i pod tym względem nie zaszkodzą, ale nie mają dostatecznej ilości składników odżywczych i ochronnych by poradzić sobie z trudnymi warunkami. Ponieważ wiatr, mróz oraz suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach powodują szybszą utratę wody, krem nawilżający przyda się po powrocie do domu.

Należy pamiętać, by krem nałożyć przynajmniej kilkanaście minut przed wyjściem z domu. Nie tylko dlatego by zawarta w nim woda (obecna także w kosmetykach przeznaczonych na mróz) zdążyła odparować. Ochronne filtry również potrzebują czasu by zacząć działać. Warto też sięgnąć po podkład, najlepiej cięższy – dodatkowo ochroni skórę przed mrozem. Lepiej zaś zrezygnować z sypkich pudrów, które wysuszają. Po powrocie do domu powinno się zmyć krem ochronny i nałożyć nawilżający, który odżywi skórę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice