...
ciałodłonie i stopypielęgnacja ciałapielęgnacja dłoni

S.O.S. dla suchej skóry dłoni zimą

Niskie temperatury, mroźny wiatr i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach – to wszystko sprawia, że skóra dłoni z dnia na dzień szybko traci swoją dobrą formę – jest zaczerwieniona i przesuszona. Należy działać natychmiastowo, bo w przeciwnym razie jej stan będzie jeszcze gorszy. Jak pielęgnować dłonie w sezonie zimowym? Oto kilka wskazówek na szybką pomoc dla przesuszonej skóry.

Nawilżająca maseczka z kremu

Sucha skóra potrzebuje intensywnej regeneracji. Warto zakupić krem nawilżający, który szybko odbudowuje warstwę lipidową skóry. Oczywiste jest to, że kosmetyk należy wklepywać w ręce kilka razy dziennie. Ważne jest to, aby krem zawierał cenne składniki nawilżające, np.  glicerynę, alantoinę, oleje roślinne, proteiny mleka, miód oraz witaminy A i E. Tłusty krem do rąk może być formą maseczki na dłonie. Wystarczy nałożyć grubą warstwę kosmetyku na suchą skórę, a następnie ubrać się w foliowe rękawiczki i trzymać tak dłonie przez 30 minut. Na koniec maseczkę należy zmyć wodą i ponownie nałożyć intensywny krem regenerujący.

źródło: źródło: http://paznokcie.co.pl
źródło: źródło: http://paznokcie.co.pl

Zabieg parafinowy

Parafina natłuszcza i doskonale nawilża skórę oraz zatrzymuje na dłużej wilgoć w naskórku.  Po zabiegu parafinowym skóra staje się bardzo gładka, zregenerowana i miękka. Kurację tę można wykonać w zaciszu domu – wystarczy tylko kupić parafinę i przygotować do tego specjalne naczynie, rękawiczki oraz ręcznik frotte. Można także udać się do kosmetyczki, która profesjonalnie wykona zabieg parafinowy na skórę dłoni.

źródło: http://paznokcie.co.pl
źródło: http://paznokcie.co.pl

Maseczka z oleju rycynowego i miodu

Na pomoc suchej skórze dłoni warto wykorzystać domowe produkty dostępne w spiżarni. Oliwa z oliwek jest cennym źródłem witaminy A i E oraz naturalnych olejów o działaniu nawilżającym. Wystarczy ją lekko podgrzać i dodać do niej 2 łyżki miodu naturalnego. Następnie tę maseczkę trzeba wetrzeć w skórę, założyć foliowe rękawiczki i trzymać je na dłoniach przez 15 minut. Na koniec maseczkę należy zmyć ciepłą wodą i nałożyć krem do rąk. Uwaga! Alternatywą dla oleju rycynowego może być olej kokosowy, który także ma wiele cennych właściwości kosmetycznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice