...
ciałodłonie i stopypielęgnacja ciałapielęgnacja dłoni

S.O.S. dla suchej skóry dłoni zimą

Niskie temperatury, mroźny wiatr i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach – to wszystko sprawia, że skóra dłoni z dnia na dzień szybko traci swoją dobrą formę – jest zaczerwieniona i przesuszona. Należy działać natychmiastowo, bo w przeciwnym razie jej stan będzie jeszcze gorszy. Jak pielęgnować dłonie w sezonie zimowym? Oto kilka wskazówek na szybką pomoc dla przesuszonej skóry.

Nawilżająca maseczka z kremu

Sucha skóra potrzebuje intensywnej regeneracji. Warto zakupić krem nawilżający, który szybko odbudowuje warstwę lipidową skóry. Oczywiste jest to, że kosmetyk należy wklepywać w ręce kilka razy dziennie. Ważne jest to, aby krem zawierał cenne składniki nawilżające, np.  glicerynę, alantoinę, oleje roślinne, proteiny mleka, miód oraz witaminy A i E. Tłusty krem do rąk może być formą maseczki na dłonie. Wystarczy nałożyć grubą warstwę kosmetyku na suchą skórę, a następnie ubrać się w foliowe rękawiczki i trzymać tak dłonie przez 30 minut. Na koniec maseczkę należy zmyć wodą i ponownie nałożyć intensywny krem regenerujący.

źródło: źródło: http://paznokcie.co.pl
źródło: źródło: http://paznokcie.co.pl

Zabieg parafinowy

Parafina natłuszcza i doskonale nawilża skórę oraz zatrzymuje na dłużej wilgoć w naskórku.  Po zabiegu parafinowym skóra staje się bardzo gładka, zregenerowana i miękka. Kurację tę można wykonać w zaciszu domu – wystarczy tylko kupić parafinę i przygotować do tego specjalne naczynie, rękawiczki oraz ręcznik frotte. Można także udać się do kosmetyczki, która profesjonalnie wykona zabieg parafinowy na skórę dłoni.

źródło: http://paznokcie.co.pl
źródło: http://paznokcie.co.pl

Maseczka z oleju rycynowego i miodu

Na pomoc suchej skórze dłoni warto wykorzystać domowe produkty dostępne w spiżarni. Oliwa z oliwek jest cennym źródłem witaminy A i E oraz naturalnych olejów o działaniu nawilżającym. Wystarczy ją lekko podgrzać i dodać do niej 2 łyżki miodu naturalnego. Następnie tę maseczkę trzeba wetrzeć w skórę, założyć foliowe rękawiczki i trzymać je na dłoniach przez 15 minut. Na koniec maseczkę należy zmyć ciepłą wodą i nałożyć krem do rąk. Uwaga! Alternatywą dla oleju rycynowego może być olej kokosowy, który także ma wiele cennych właściwości kosmetycznych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice