Category Archives: lekarze specjalisci

Dermatolog czy kosmetyczka? Do jakiego specjalisty warto się wybrać?

Gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej rosną jak grzyby po deszczu.  W trosce o piękny wygląd skóry twarzy i całego ciała coraz więcej osób korzysta z takich miejsc. Niestety, w pogoni za pięknym ciałem, zbyt rzadko zastanawiamy się, komu właściwie pozwolić na ingerencję w naszą skórę. Nie zawsze wizyta u kosmetyczki będzie dobrym rozwiązaniem. Czasami warto udać się do dermatologa, aby ocenić, czy kurację nie należy przypadkiem rozpocząć od podania środków farmakologicznych. Nierzadko współpraca dermatologa z kosmetyczną może być najlepszą formą leczenia trądziku i innych nieestetycznych zmian skórnych. 

Read more

Kiedy do proktologa?

Wizyta u proktologa to dla wielu pacjentów „zło” konieczne. Do tego specjalisty udają się wtedy, gdy naprawdę cierpią z powodu uciążliwych schorzeń odbytu i odbytnicy. Problemy zdrowotne związane z tym obszarem ciała są wstydliwe, a samo badanie u proktologa budzi ogromny niepokój. Kiedy należy niezwłocznie udać się do tego specjalisty? Jak wygląda badanie u proktologa?

Read more

Podologia – nowa dziedzina medycyny

Ostatnio coraz więcej mówi się o zabiegach podologicznych przeprowadzanych w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Podologia to nowa dziedzina medycyny, która dopiero „raczkuje” w  Polsce. Jak sama nazwa wskazuje (podos z greckiego oznacza stopę) zajmuje się stopami – nie tylko ich estetyką, ale również leczeniem. O tym czym jest podologia i jakie zabiegi na stopy oferuje przeczytacie więcej w dzisiejszym wpisie.

Read more

Ginekolog – dlaczego warto go odwiedzać?

Nie jest tajemnicą, że SYSTEMATYCZNE wizyty u ginekologa są bardzo ważne w profilaktyce zdrowotnej każdej kobiety. Tymczasem badania statystyczne dowodzą, że panie bardzo często lekceważą ginekologa, bo zwyczajnie wstydzą się rozmów o życiu intymnym oraz boją się badań. A przecież wizyta u ginekologa nie jest niczym strasznym, a większość gabinetów jest bardzo przyjazna dla pacjentek. Podobnie jest z lekarzami, którym można naprawdę zaufać i potraktować ich jak dobrych przyjaciół. Gdy zdecydujemy się na wybór jednego ginekologa przez internet (wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarkę np. „ginekolog Wrocław” – http://lidiahirnle.ginweb.pl/), wtedy częste spotkania z tą samą osobą będą mniej stresujące.

Aby z...

Read more

Ginekolog – co musisz wiedzieć przed wizytą?

wizyta u ginekologa

Wizyta u ginekologa, zwłaszcza ta pierwsza wiąże się z pewnego rodzaju stresem. Rozmowy z lekarzem na temat zdrowia intymnego oraz sfery seksualnej są bardzo krępujące dla wielu kobiet, które unikają ich jak ognia, a do specjalisty udają się bardzo często dopiero wtedy, gdy pojawiają się jakieś dolegliwości ze strony układu rozrodczego. A przecież regularne badanie ginekologiczne jest podstawą profilaktyki chorób intymnych...

Read more

Co warto wiedzieć o botoksie?

Zachowanie młodości na długie lata jest  możliwe dzięki wielu technikom medycyny estetycznej, które są obecnie dostępne dla każdego. Ich ceny nie porażają, jak 10 lat temu. W rękach doświadczonych specjalistów zabiegi, takie jak botoks, laser czy mezoterapia są bezpieczne. Co warto wiedzieć o botoksie, zanim zdecydujecie się  oddać w ręce dermatologa?

źródło: http://face-med.pl/

źródło: http://face-med.pl/

Read more

Nowoczesne metody leczenia kanałowego

Na temat leczenia kanałowego powstało wiele mitów wytworzonych przez pacjentów unikających stomatologa ogromnym łukiem. Jednak i w tym przypadku można odnieść się do starego powiedzenia, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują”. Dziś leczenie kanałowe nie jest już tak długie i bolesne, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie stomatolodzy stosują nowoczesne metody, które są mniej inwazyjne i bardzo skuteczne. Jedną z nich jest leczenia kanałowe pod mikroskopem.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Read more

Do dermatologa i okulisty potrzebne skierowanie

Zmiany w służbie zdrowia – to czeka nas od 1 stycznia 2015 roku. Do  dermatologa i okulisty dostaniemy się tylko ze skierowaniem od lekarza rodzinnego. Ma to za zadanie skrócić kolejki do specjalistów – twierdzą przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia. Co to oznacza w praktyce dla pacjentów?

dermatolog (źródło:pinterest)

dermatolog (źródło:pinterest)

Read more

USG dopochwowe

Podczas wizyty u ginekologa nieodłącznym badaniem diagnostycznym jest USG dopochwowe. Pozwala na szczegółową ocenę układu rozrodczego, tj. jajników, jajowodów i błon śluzowych macicy. USG dopochwowe jest podstawową metodą diagnostyczną w położnictwie. Regularne badanie ginekologiczne zwiększa szanse na wczesne wykrycie raka jajnika, cichego zabójcy kobiet na całym świecie.

pinterest

pinterest

Read more

Badania podstawowe dla kobiet w wieku aktywizacji zawodowej

źródło: Pinterest

źródło: Pinterest

Sprawdzoną receptą na zdrowie są regularne badania profilaktyczne. Niestety wiele kobiet, szczególnie w wieku aktywizacji zawodowej, nie potrafi zadbać o siebie. Warto mieć swój organizm ciągle pod kontrolą i wykonywać badania podstawowe. Dlatego też, jeśli nie pamiętacie kiedy ostatnio robiłyście cytologię oraz badałyście krew, to najwyższy czas, żeby pójść do lekarza. Najpierw sprawdźmy – jakie badania są zalecane w waszej grupie wiekowej. Przed wami kilka informacji na temat badań dla kobiet w wieku 25-35 lat.

Podst...

Read more