Category Archives: medycyna estetyczna

Ile kosztuje piękno?

źródło: kobieta.wp.pl

źródło: kobieta.wp.pl

Mam wrażenie, że współczesny świat nie skupia się na niczym innym jak tylko na wyglądzie zewnętrznym. Nie jest tajemnicą, że ładni mają w życiu łatwiej. Są bardziej lubiani, częściej podziwiani. Mają lepszą pracę, zarabiają więcej pieniędzy. Atrakcyjny wygląd zapewnia lepsze samopoczucie. Wyglądając dobrze nie mamy kompleksów i świetnie czujemy się we własnej skórze. Co za tym idzie, jesteśmy pewniejsi siebie i bardziej otwarci na innych. W dzisiejszych czasach każdy z nas może być piękny i idealny. Nawet jeśli matka natura nie była wobec nas hojna, to istnieje szereg innych sposobów, dzięki którym możemy naprawdę spektakularnie i skutecznie poprawić wygląd. Odpowiedzią na potrzeby współczesnych jest chirurgia plastyczna. Ta w naprawdę dobrym wydaniu, potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Jeden zabieg pomoże spełnić marzenia o pięknym biuście, poprawić garbaty nos, wymodelować policzki, itp. Dziś praktycznie wszystko można w mniejszym albo większym stopniu poprawić. A ile to wszystko kosztuje? Ile kosztuje korekta biustu? Ile kosztuje operacja nosa? Specjalnie dla Was postanowiłam przyjrzeć się temu z bliska.

Read more

Inwestycja w przyszłość – kursy kosmetyczne

źródło: skinmedicine.pl

źródło: skinmedicine.pl

Medycyna estetyczna i rynek kosmetyczny dają nam dziś dużo możliwości. Zabiegi upiększające cieszą się coraz większą popularnością. Korzystają z nich nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Nie boimy się dziś dbać o swoje piękno i chętnie zatrzymujemy czas. Idąc dalej można pokusić się o stwierdzenie, że lada moment, a zawód kosmetyczki stanie się jednym z najbardziej pożądanych. Jeśli kiedykolwiek w życiu marzyłyście o tym, aby pomagać innym kobietom stawać się pięknymi lub pomagać im pozbywać się kompleksów, teraz możecie spełnić swoje marzenia. Dziś, aby zostać kosmetyczką i wykonywać rozmaite zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, należy przede wszystkim mieć ukończone profesjonalne kursy kosmetyczne. W dzisiejszym poście przyjrzymy się z bliska takim kursom. Zastanowimy się czym powinny charakteryzować się te warte inwestycji, a także na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiednich kursów.

Read more

Walczymy o urodę. Czyli jak skutecznie przedłużyć młodość?

Każda z nas przyzna, że chciałaby być wiecznie piękna i wiecznie młoda. Wszelkie zmarszczki, przebarwienia nie są mile widziane. Nie cieszą nas także wszelkie utraty elastyczności i jędrności skóry. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że w dzisiejszych czasach wcale nie musimy godzić się na proces starzenia. Co więcej – w każdej chwili ten proces możemy zatrzymać. W jaki sposób? Poniżej znajdziecie kilka skutecznych sposobów.

Dieta...

Read more

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

źródło: pinterest

źródło: pinterest

Cienie pod oczami to prawdziwa zmora kobiet w różnym wieku. Takie cienie nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale także dodają lat i sprawiają, że wyglądamy na bardzo zmęczone. Oczywiście – możemy zamaskować je odpowiednim makijażem, ale jest to tylko chwilowe rozwiązanie. Co robić, żeby cienie pod oczami stały się tylko przykrym wspomnieniem i odeszły raz na zawsze?

Read more

Elektrostymulacja – sposób na piękniejsze ciało

pinterest

pinterest

W ostatnim czasie zapanowała moda na wyszczuplanie i ujędrnianie ciała przy pomocy rozmaitych maszyn i zabiegów profesjonalnych. Wiem, że jednym z najpopularniejszych zabiegów jest elektrostymulacja. Większości osobom hasło to kojarzy się głównie z zabiegami rehabilitacyjnymi. Przy bliższym jego poznaniu, okazuje się, że elektrostymulacja to także genialny sposób na wyszczuplenie i upiększenie ciała.

Nie da się ukryć, że wiosna zbliża się do nas dużymi krokami. Nie da się ukryć, że sale treningowe nie należą do moich ulubionych. Postanowiłam więc zaprzyjaźnić się z elektrostymulacją i sprawdzić, z czym dokładnie „to się je”.

Zacznijmy od tego, że elektrostymulacja jest zabiegiem, który wykorzystuje prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości. Na skórze (w punktach strategicznych, a więc tych, które chcemy wyszczuplić) umieszcza się specjalne elektrody, które pobudzają mięśnie do skurczu, czyli do intensywnej pracy.

Read more

Na rozstępy są sposoby! Sprawdź jakie

pinterest

pinterest

Gładka, jędrna i pozbawiona niedoskonałości skóra to marzenie każdej kobiety. Niestety bardzo często marzenia te zostają pogrzebane przez nieestetyczne ślady, które pojawiają się na skórze, w okolicach brzucha, bioder, ud, czy piersi. Mowa o rozstępach, które są prawdziwą zmorą płci pięknej. Co by o nich nie mówić, potrafią spędzić sen z powiek. Wbrew powszechnej opinii, rozstępy nie są tylko problemem kobiet ciężarnych. Badania wykazują, że mogą one dopaść każdą kobietę. Wśród przyczyn powstania rozstępów wylicza się nadmierną produkcję hormonów, stres, nadmierne tycie, niedożywienie, a także podnoszenie ciężarów (tyczy się głównie kulturystek).

Walka z rozstępami nie należy do najłatwiejszych, ale można ją wygrać. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i silną wolę.

Read more

Leczenie podciśnieniem, czyli masaż bańką chińską

Leczenie podciśnieniem nie jest niczym nowym. Można wręcz powiedzieć, że metoda ta jest dość stara i znana od bardzo dawna. I mimo, że masaż bańką chińską jest zabiegiem stosunkowo tanim, to przynosi bardzo wyraźne efekty i to w krótkim czasie.

Read more

Rewitalizacja ust

Wstrzykiwany kwas hialuronowy powiększa, ale jest widoczny. Sam zabieg dodatkowo jest bolesny. Dlatego w salonach kosmetycznych coraz częściej oferowane są  pielęgnacyjne zabiegi kosmetyczne, które tylko delikatnie powiększają. Ich głównym zadaniem jest jednak odświeżenie i odmłodzenie ust.

Read more