...
ciałomedycyna estetycznapielęgnacja ciałazabiegi kosmetyczne

Elektrostymulacja – sposób na piękniejsze ciało

pinterest
pinterest

W ostatnim czasie zapanowała moda na wyszczuplanie i ujędrnianie ciała przy pomocy rozmaitych maszyn i zabiegów profesjonalnych. Wiem, że jednym z najpopularniejszych zabiegów jest elektrostymulacja. Większości osobom hasło to kojarzy się głównie z zabiegami rehabilitacyjnymi. Przy bliższym jego poznaniu, okazuje się, że elektrostymulacja to także genialny sposób na wyszczuplenie i upiększenie ciała.

Nie da się ukryć, że wiosna zbliża się do nas dużymi krokami. Nie da się ukryć, że sale treningowe nie należą do moich ulubionych. Postanowiłam więc zaprzyjaźnić się z elektrostymulacją i sprawdzić, z czym dokładnie „to się je”.

Zacznijmy od tego, że elektrostymulacja jest zabiegiem, który wykorzystuje prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości. Na skórze (w punktach strategicznych, a więc tych, które chcemy wyszczuplić) umieszcza się specjalne elektrody, które pobudzają mięśnie do skurczu, czyli do intensywnej pracy.

Czy zabieg jest bolesny? Zdecydowanie nie, choć relaksacyjnym też nie można go nazwać. Ja osobiście lubię tego tylu stymulacje mięśni, jednakże zdaję sobie sprawę, że dla niektórych osób uczucie „rażenia” prądem może być niezbyt komfortowe. Bądź, co bądź cały zabieg jest do wytrzymania.

Jakie są korzyści z przeprowadzonej elektrostymulacji? Największą zaletą zabiegu jest oczywiście polepszenie wyglądu sylwetki. Kontury naszego ciała stają się pięknie wyrzeźbione, a proporcje ciała idealnie poprawione. Poza tym problematyczne partie sylwetki, jak brzuch, biodra i uda są zdecydowanie zredukowane. Nagromadzona przez lata tkanka tłuszczowa zostaje skutecznie zlikwidowana, podobnie z resztą jak wszelkie zwiotczenia skóry. I to nie wszystko!

Elektrostymulacja pozostawia naszą skórę ładnie napiętą, elastyczną i ujędrnioną. Zabieg ten bardzo korzystnie wpływa także na nasz metabolizm. Nie bez znaczenia jest również to, że pobudza produkcję kolagenu.

Oczywiście musicie wiedzieć, że nic nie dzieje się od razu. Jeden zabieg to stanowczo za mało, aby zobaczyć efekty. Według specjalistów, aby zabieg przyniósł oczekiwane i pożądane rezultaty musi być przeprowadzony przynajmniej 10 razy.

No dobrze, wszystko ładnie i pięknie, ale ile to kosztuje? Cóż… wszystko zależy od miasta i gabinetu kosmetycznego. Zazwyczaj cena jednego zabiegu, który trwa około 45 minut, wynosi 60-100zł. Dobrym rozwiązaniem jest wykupienie pakietu na zabiegi, gdyż zmniejszy to ich cenę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice