...
medycyna naturalnaZdrowiezdrowie kobiety

Naturalne sposoby wywołania porodu

Domowe sposoby przyspieszenia porodu są stosowane przez wiele kobiet, zwłaszcza gdy minął 42. tydzień ciąży, a dziecko nadal nie chce opuścić brzucha mamy. Jak sprawić, aby maluch chciał przyjść na świat? Poniżej znajdziecie naturalne i bezpieczne sposoby na wywołanie porodu.

Po pierwsze – aktywność seksualna

Jeżeli tylko nie ma przeciwwskazań ginekologicznych, seks może okazać się najskuteczniejszą metodą przyśpieszenia porodu. Sperma zawiera bowiem hormony, które pomagają rozszerzyć szyjkę macicy. Ponadto podczas organizmu wyzwala się oksytocyna – hormon miłości, który może wywołać skurcze macicy. Dodatkowo podczas stosunku seksualnego dochodzi do naturalnego masażu szyjki macicy, co sprawia, że tkanki krocza są bardziej elastyczne.

Po drugie – masaż sutków

Podczas stymulacji brodawek sutkowych wydziela się oksytocyna, która może przyspieszyć akcję porodową. Ważne jest to, aby masaż wykonywać przez co najmniej kilkanaście minut co dwie godziny dziennie.

Po trzecie – większa aktywność fizyczna

Niektóre położne twierdzą, że energiczny spacer może wywołać poród i złagodzić stres, który pojawia się podczas przyjścia na świat dziecka. Podczas wysiłku fizycznego uwalnia się hormony szczęścia, czyli endorfiny. Ponadto wiele kobiet przed porodem myje okna, wiesza zasłony i chodzi po schodach, aby zwiększyć nacisk główki dziecka na szyjkę macicy. Ważne jest to, aby nie forsować się za bardzo.

Po czwarte – liście maliny

Picie herbaty z liści malin kilka razy dziennie podobno pomaga wywołać poród. Istotne jest to, aby napar pić na kilka tygodni przed terminem porodu. Koniecznie należy to skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę.

Po piąte – ananas

Podobno ananas zawiera enzym, który przyspiesza poród. Warto jeść go dwa tygodnie przed porodem. Jedzenie tego owocu tropikalnego jest bardzo popularne wśród Amerykanek, które w domowy sposób chcą wywołać akcję porodową.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice