Category Archives: służba zdrowia

Do dermatologa i okulisty potrzebne skierowanie

Zmiany w służbie zdrowia – to czeka nas od 1 stycznia 2015 roku. Do  dermatologa i okulisty dostaniemy się tylko ze skierowaniem od lekarza rodzinnego. Ma to za zadanie skrócić kolejki do specjalistów – twierdzą przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia. Co to oznacza w praktyce dla pacjentów?

dermatolog (źródło:pinterest)

dermatolog (źródło:pinterest)

Read more

Badania podstawowe dla kobiet w wieku aktywizacji zawodowej

źródło: Pinterest

źródło: Pinterest

Sprawdzoną receptą na zdrowie są regularne badania profilaktyczne. Niestety wiele kobiet, szczególnie w wieku aktywizacji zawodowej, nie potrafi zadbać o siebie. Warto mieć swój organizm ciągle pod kontrolą i wykonywać badania podstawowe. Dlatego też, jeśli nie pamiętacie kiedy ostatnio robiłyście cytologię oraz badałyście krew, to najwyższy czas, żeby pójść do lekarza. Najpierw sprawdźmy – jakie badania są zalecane w waszej grupie wiekowej. Przed wami kilka informacji na temat badań dla kobiet w wieku 25-35 lat.

Podst...

Read more

Rakowi wspak z ING?

Towarzystwo ubezpieczeniowe ING Życie posiada w swojej ofercie polisę zabezpieczającą klientów na wypadek walki z chorobą nowotworową.

Zaroszenie na badania

Zaproszenie na badania przeprowadzane w ramach akcji ING

Read more

Ciąża – poradnik: badania USG w przychodni państwowej i prywatnej.

Ciąża to szczególny okres w życiu mamy i jej dziecka, kiedy to zdani jesteśmy na działanie adekwatne do wyników robionych na bieżąco badań. Wiele osób decyduje się na prowadzenie ciąży u prywatnego lekarza, ale nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Zanim wybierzemy lekarza prowadzącego, dobrze jest przeanalizować, za co chcemy i możemy, ewentualnie za co musimy zapłacić z własnej kieszeni, i co nam to da.

usg w ciąży

W zw...

Read more

Likwidacja centrali NFZ

Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedział likwidację Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia. Zastąpi ją Urząd Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych, który zajmie się wyceną świadczeń.

Read more