Category Archives: higiena ciała

Domowe sposoby na zadbane stopy

Już pora przygotować stopy na nadejście lata. Zimą o nich często zapominamy lub traktujemy nieco po macoszemu. Tymczasem o piękne stopy warto dbać przez cały rok.  Popękane i szorstkie pięty nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również mogą być przyczyną przedostania się zakażenia podczas kontaktu z bakteriami, grzybami i wirusami, które rozprzestrzeniają się wszędzie tam, gdzie są duże skupiska ludzi. Jak zatem dbać o skórę stóp? Oto domowe sposoby.

Read more

Patyczki do czyszczenia uszu – dlaczego nie powinniśmy ich używać?

Laryngolodzy ostrzegają, że stosowanie patyczków do czyszczenia uszów może być przyczyną utraty słuchu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że patyczki higieniczne wcale nie służą do czyszczenia uszu. Używamy je w niewłaściwy sposób, narażając się na wiele urazów i niekiedy chorób, będących powikłaniem zakażeń bakteryjnych. Patyczki do uszu mogą być naprawdę niebezpieczne. Jakie mogą być negatywne konsekwencje nieprawidłowego stosowania tych produktów higienicznych?

Read more

O pielęgnacji skóry ciała po wakacjach

W wakacje bardziej odpoczywamy my sami niż nasza skóra. Kąpiele w słonej wodzie, słońce i wiatr – to wszystko sprawia, że skóra, zwłaszcza ta, która z natury jest sucha, staje się wysuszona, łuszczy się i niekiedy piecze. Czasami pojawiają się przebarwienia, które pozbawiają ją blasku. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja ciała, wybór dobrych kosmetyków przywrócą odpowiednią jędrność i promienny wygląd.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Read more

Jak zapobiegać odleżynom podczas opieki nad chorym?

Odleżyny najczęściej pojawiają się w miejscach najbardziej narażonych na ucisk. W zależności od położenia chorego, mogą pojawiać się na plecach, łokciach, pośladkach, pętach, pod kolanami oraz w okolicy kości guzicznej i krzyżowej.  Nawet najmniejszych ran nie można w żaden sposób bagatelizować, konieczne będzie długotrwałe  i trudne leczenie, niekiedy w warunkach szpitalnych. Chory z odleżynami wyga szczególnej opieki. O czym należy pamiętać w zapobieganiu odleżynom?

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Read more

Higiena intymna podczas miesiączki

W czasie miesiączki właściwa higiena intymna jest niezwykle ważna. Nie tylko dodaje świeżości, ale przede wszystkim zapobiega infekcjom dróg rodnych, które nieleczone mogą być przyczyną poważnych schorzeń okolic intymnych. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, by zapewnić sobie komfort na dłużej.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Trud...

Read more

Żel pod prysznic: kosmetyczne must have każdego lata

Są kosmetyki bez których codzienna pielęgnacja w czasie upalnego lata byłaby mniej przyjemna i przede wszystkim mało skuteczna. Do tego grona z pewnością należą żele pod prysznic. To wspaniałe kosmetyki nawilżające, które cechują się delikatnym oddziaływaniem na skórę. Poza tradycyjnymi środkami myjącymi, preparaty te zawierają wiele olejów eterycznych, minerałów, alg i wiele innych składników odżywczych. Obecność tego bogactwa sprawia, że są niezbędne podczas wakacyjnych wojaży. Musimy mieć je w bagażu podróżnym, w torbie plażowej i na półce w łazience – i to najlepiej kilka zapachów.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Read more

Grzybica stóp – jak pokonać ten wstydliwy problem?

Jedną z najczęściej występujących infekcji skórnych jest grzybica stóp. To wstydliwy problem dotyczący aż 1/3 naszego społeczeństwa, wiele osób dość często bagatelizuje objawy i zbyt późno zgłasza się do lekarza. Grzybicę stóp łatwo zauważyć gołym okiem, szczególnie na paznokciach i między palcami. Objawy są dość dokuczliwe, bo pojawia się świąd i niekiedy nieprzyjemny zapach. Niezmiernie ważna jest szybka reakcja i walka z grzybicą. Na rynku jest wiele preparatów dostępnych bez recepty różnej postaci – od aerolozli po maści i płyny. Można także wypróbować domowe sposoby na grzybicę, by jak najszybciej zatrzymać proces chorobowy.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Read more

Domowe metody na zdrowe paznokcie

Każda kobieta chciałaby mieć piękne i zadbane paznokcie. Jednak dla wielu z nas stanowią nie lada wyzwanie pielęgnacyjne, bo szybko się rozdwajają, są słabe i kruche. Niejednokrotnie sięgamy po profesjonalną pomoc kosmetyczki, by utrzymać nasze paznokcie w świetnej formie. Dobra wiadomość jest taka, że sami możemy urządzić „salon kosmetyczny” w zaciszu własnego domu i nie potrzebujemy do tego kosmetyków z wysokiej półki. Spodziewany efekt przyniesie systematyczna oraz staranna pielęgnacja za pomocą kilku domowych sposobów. Przekonajcie się jakich.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Read more

Jak zapewnić równowagę bakteryjną w miejscach intymnych?

Bateryjne zapalenie pochwy może pojawić się zarówno u młodych, jak i starszych kobiet. To powszechna dolegliwość, która powraca jak bumerang i zwykle pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Aby zapobiec wystąpienie infekcji, konieczna jest odpowiednia higiena intymna, pozwalająca na utrzymanie równowagi flory bateryjnej.

źródło:pinterest

źródło:pinterest

Read more

Najlepszy płyn do higieny intymnej

Prawidłowa higiena intymna to specjalna pielęgnacja w trosce o zdrowie każdej kobiety. Flora bateryjna miejsc intymnych jest wrażliwa na niektóre kosmetyki i środki do myca ciała. Niektóre żele pod prysznic mogą powodować wysuszenie śluzówki, co zwiększa podatność na infekcje grzybicze. Aby odpowiednio dbać o zdrowie miejsc intymnych, warto stosować środki myjące dedykowane specjalnie dla kobiet. Najlepsze będą płyny do higieny intymnej.

Płyn do higieny intymnej Nivea (źródło:www.nivea.pl)

Kosmetyki do higieny intymnej   (źródło: nivea.pl)

Read more