...
medycyna estetycznapielęgnacja twarzyPoradnikitwarzzabiegi kosmetyczne

Walczymy o urodę. Czyli jak skutecznie przedłużyć młodość?

Każda z nas przyzna, że chciałaby być wiecznie piękna i wiecznie młoda. Wszelkie zmarszczki, przebarwienia nie są mile widziane. Nie cieszą nas także wszelkie utraty elastyczności i jędrności skóry. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że w dzisiejszych czasach wcale nie musimy godzić się na proces starzenia. Co więcej – w każdej chwili ten proces możemy zatrzymać. W jaki sposób? Poniżej znajdziecie kilka skutecznych sposobów.

Dieta zwana anti-age

Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że odpowiednia dieta może skutecznie zahamować lub opóźnić proces starzenia się. A prawda jest taka, że odpowiednio skomponowane menu może zdziałać cuda. Dobrą kondycję naszej skórze zapewni regularne jedzenie ryb, które są cennym źródłem dobrych kwasów omega3 odpowiedzialnych za regenerację komórek organizmu. W walce z wolnymi rodnikami, które powodują szybsze starzenie się skóry, bardzo pomocne są antyoksydanty. Ich źródłem są witaminy zawarte w owocach i warzywach. Szczególnie polecane są marchewki, brokuły, pomidory, szpinak, awokado, kiwi, truskawki i cytrusy. To właśnie w nich znajdziemy najwięcej cennych antyoksydantów. Wśród produktów mających moc odmładzającą znajdują się także: produkty zbożowe, orzechy, pestki, produkty białkowe, a także zdrowe tłuszcze jak np. oliwa z oliwek.

Więcej aktywności fizycznej

Z pewnością nie raz, nie dwa razy słyszałyście, że aktywność fizyczna przedłuża życie. Systematyczna aktywność przedłuża również młodość. Nie wspomnę już o tym, że świetnie wpływa na kondycję i wygląd skóry. Ruch skutecznie spowalnia proces starzenia się organizmu i przedłuża młodość nawet o 10 lat. Chcąc cieszyć się młodością przez dłuższy czas, nie musimy od razu stawać się wyczynowymi sportowcami. Wystarczy, że zadbamy o 30 minut aktywności fizycznej co najmniej 3 razy w tygodniu. Energiczne chodzenie, jazda na rowerze, pływanie, długie spacery – to wszystko odmłodzi nasz organizm i naszą skórę. Wybierzcie ulubioną aktywność i oddawajcie się jej z pasją.

Zdrowe przyjemności

A jeśli o pasji mowa… Czy wiecie, że poświęcanie się własnemu hobby również wpływa na nasze zdrowie i młodość? Liczne badania udowodniły, że sięgając po rzeczy, które sprawiają nam frajdę, przyczyniamy się do zahamowania procesu starzenia się organizmu. Istnieją naukowe dowody na to, że posiadanie hobby i oddawanie się drobnym przyjemnościom wydłuża życie nawet o 7 lat.

Rozstanie z używkami

Nie jest tajemnicą, że używki to największe zagrożenie dla naszej urody i młodości. Papierosy, podobnie jak alkohol i zbyt duże ilości kawy, niszczą witaminy i mikroelementy, które unieszkodliwiają wolne rodniki. Nie da się ukryć, że osoby palące mają większość skłonność do zmarszczek, aniżeli osoby, które nie palą. Jeśli chcecie cieszyć się urodą i młodością przez dłuższy czas – rozstańcie się z używkami raz na zawsze.

Zabiegi medycyny estetycznej

źródło: www.face-med.pl
źródło: www.face-med.pl

Z pomocą w zachowaniu młodości przychodzi także współczesna medycyna estetyczna. Szeroki wachlarz zabiegów jakie oferuje, pomaga podkreślić naturalne piękno i tym samym zatrzymać urodę na dłużej. Medycyna estetyczna pozwala nam na pozbycie się wielu niedoskonałości bez użycia skalpela. I to zdecydowany jej atut. Po jakie zabiegi warto sięgnąć? Na pewno po botox, który cieszy się ogromnym powodzeniem i który działa niesamowite rzeczy. Botoks sprawia, że nasze rysy łagodniejszą, a skóra staje się wygładzona i odświeżona. Po zabiegu botoksu wyglądamy tak, jakbyśmy dopiero co wróciły z wakacji. To właśnie botox jest najlepszym sojusznikiem w walce ze zmarszczkami. Udowodniono, że redukuje zmarszczki o około 80%. Warto w tym miejscu podkreślić, że botox jest zabiegiem w pełni bezpiecznym.

Decydując się na botoks, warto zrobić małe rozeznanie i wybrać dobrą klinikę medycyny estetycznej. Osobom mieszkającym w Warszawie, mogę polecić botoks w klinice FaceMed (tutaj).

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice