...
pielęgnacja dłoni

Jak dbać o paznokcie

Piękne, zdrowe i zadbane paznokcie są najlepszą wizytówką kobiety. Jeśli chcesz mieć ładne paznokcie, musisz zadbać o kilka detali.

Pamiętaj, że w pielęgnacji paznokci równie ważne jest piłowanie, odżywianie, nawilżanie, jak i ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Duży wpływ na nasze paznokcie ma również codzienna dieta. Zadbaj, aby w spożywanych przez ciebie pokarmach znalazły się produkty bogate w witaminy, głównie w witaminę B, a także białko, cynk, krzem i wapno.

Pamiętaj o zakładaniu rękawic ochronnych nie tylko do mycia naczyń, ale również sprzątania, pracy w ogrodzie i przy wszystkich innych czynnościach, przy których dłonie i paznokcie narażone są na działanie środków chemicznych.

Regularnie nakładaj na paznokcie odżywkę. Możesz wybrać zarówno odżywkę wzmacniającą (przeznaczoną do kruchych i łamliwych paznokci), jak również regenerującą i odżywczą, które to zawierają składniki nawilżające i wspomagające odrastanie zdrowych paznokci.

Raz na jakiś czas sięgnij po oliwkę lub maseczkę do paznokci, których zadaniem jest intensywna pielęgnacja paznokci przesuszonych i zniszczonych.

Aby odżywki działały skuteczniej, połącz je z zabiegami pielęgnacyjnymi. Z domowych metod dbania o paznokcie zaleca się stosowanie olejku rycynowego, który poprawia nie tylko wygląd paznokci, ale i skóry wokół nich, a także oliwy z oliwek z sokiem z cytryny, która nawilża i rozjaśnia kolor płytki.

Od czasu do czasu warto zrobić krótką przerwę w malowaniu paznokci i dać im odetchnąć. Im częściej będą bez lakieru, tym mniej będą się rozdwajać i przesuszać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice