...
PoradnikiZdrowiezdrowie kobiety

Domowe sposoby na worki pod oczami

Worki pod oczami to estetyczny defekt wielu osób zarówno w młodym, jak i starszym wieku. Istnieje wiele przyczyn powstawania efektu podkrążonych oczu – od zwykłego niewysypiania po choroby układowe. Bez względu na ich etiopatogenezę warto podjąć się walki z workami, aby uzyskać zdrowy i promienny wygląd twarzy. Oto kilka prostych domowych trików, które sprawią, że  sińce pod oczami staną się mniej zauważalne dla oka.

pinterest
źródło: pinterest


Kosmetyk pod oko
Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście makijaż maskujący cienie pod oczami. Niektóre kosmetyki potrafią zmniejszyć efekt spuchniętych i podkrążonych oczu i nadać spojrzeniu „świeżego” charakteru. Niezmiernie ważne jest to, aby kosmetyki zawierały jak najwięcej naturalnych składników, takich jak; algi, zielona herbata oraz świetlik. Decydując się na kosmetyk rozświetlający warto użyć korektora o odcieniu o ton niższym od naturalnego koloru cery.

Okłady z czarnej herbaty
Kiedy cienie pod oczami utrzymują się przez kilka dni, warto codziennie wykonywać okłady z czarnej herbaty, które zmniejszają opuchliznę i działają ściągająco na skórę pod oczami. Wybielająco-ściągające właściwości mają także okłady z zielonego ogórka oraz ziemniaka.

Napary z ziół
Kojące i odprężające właściwości mają niektóre napary z ziół, m.in. z lipy, rumianku i świetlika przykładane na oczy w formie kompresu. Skóra na powiekach i po oczami staje się wypoczęta a spojrzenie nabiera łagodniejszego wyrazu.

Okłady z alg
Algi idealnie sprawdzają się jako kosmetyk na cienie pod oczami. Poprawiają krążenie, regenerują oraz nawilżają skórę. Zawierają substancję, które działają odżywczo. I na koniec: Staraj się kłaść do łóżka o takiej porze, aby pozwolić organizmowi na regenerację po ciężkim dniu pracy.

Cześć, Nazywam się Weronika Buczkowska w 2013 roku skończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, na kierunku Lekarskim.

Interesuje się szeroko rozumianą ochroną zdrowia oraz kosmetologią, dlatego też postanowiłam założyć bloga, aby dzielić się zdobytą wiedzą. Sądzę, że prowadzenie bloga pomoże mi poszerzać swoją wiedzę z ulubionych dziedzin. Zapraszam internautów do przeglądania mojego bloga oraz do komentowania wpisów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice