...
Bez kategoriikosmetyki do włosówpielęgnacja włosówstylizacja włosów

Farbowanie włosów w domu

W drogeriach jest tak szeroki wybór farb do włosów i szamponów koloryzujących do samodzielnego stosowania. Aż szkoda nie skorzystać – tak przynajmniej myśli wiele kobiet, które decydują się na farbowanie włosów w domu. Taki zabieg nie musi być ryzykowny, trzeba jednak trochę o nim wiedzieć i odpowiednio się do niego przygotować. Wówczas można uniknąć przykrych niespodzianek.

Domowe farbowanie cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Wizyta u fryzjera i profesjonalne farbowanie to do spory wydatek, często przekraczający kilkaset złotych. Tymczasem z pomocą tekturowego pudełeczka, paru dodanych do niego akcesoriów i pary rąk (nawet swoich) można farbować włosy kilkanaście razy taniej. Czy jednak na pewno jest to oszczędność, która się opłaca?

Zanim zabierzemy się za samodzielne farbowanie włosów, musimy zdać sobie sprawę, że w domowym zaciszu nie uda się nam diametralnie zmienić wizerunku. O ile decydując się na rozjaśnienie lub przyciemnienie naturalnego koloru włosów o kilka tonów nie ryzykujemy zbyt wiele, tak już drastycznych zmian nie uda się przeprowadzić za pomocą farby z drogerii. Producenci farb do domowego użytku wiedzą o tym i na etykietach zawsze umieszczają informację do jakich włosów farba jest przeznaczona i jak będzie wyglądać efekt końcowy. Panie, które zignorują wskazówki zamieszczone na opakowaniu, często kończą w salonach fryzjerskich licząc na wsparcie profesjonalisty.

Trzeba pamiętać, że farby do włosów są pełne substancji aktywnych o wysokim stężeniu, by zadziałały na każdych włosach. Doświadczeni fryzjerzy wiedzą jak nałożyć farbę i jak długo ją trzymać na włosach by uzyskać naturalny, trochę nierównomierny i rozświetlony kolor. Farbując włosy samodzielnie musimy liczyć się z tym, że uzyskamy kolor bardzo jednolity – a przez to mniej naturalny.

Czy to oznacza, że jedyną szansą na dobrze ufarbowane włosy jest wizyta u fryzjera? Niekoniecznie. Farbowanie w domu może zakończyć się sukcesem jeśli będziemy pamiętać o tym, by sięgać po produkty w tonacji zbliżonej do naturalnego koloru. Koniecznie trzeba czytać etykiety i przestrzegać załączonej instrukcji: nie pozostawiać farby na dłużej niż jest to wskazane, pamiętać o zabezpieczeniu skóry oraz przeprowadzeniu próby alergicznej (zwłaszcza jeśli danej farby używamy pierwszy raz). Nie zapominajmy też o żelaznym przykazaniu by nie myć włosów szamponem tuż przed farbowaniem – niezależnie od tego czy będziemy je farbować w domowej łazience, czy u fryzjera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice