...
odnowa biologiczna i spapielęgnacja ciałazabiegi kosmetyczne

Spa z Buddą

Spa jest dobrym sposobem na przyniesienie ulgi zmęczonemu ciału i na relaks. W Warszawie jest wiele gabinetów oferujących zabiegi pielęgnacji ciała i masażu. Ze względu na specyfikę miejsca chciałbym opisać nieco nietypowe, jak na warszawskie warunki – Spa w stylu buddyjskim. Przechodząc do meritum napiszę kilka słów o Buddha Spa zlokalizowanym w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 11/19.

W Buddha Spa podstawą terapii jest Ajurweda, czyli system tradycyjnej indyjskiej medycyny. Jej istotą jest zharmonizowanie energii w człowieku pochodzącej z tworzących go żywiołów – i tyle teorii. W praktyce w Buddha Spa już od wejścia poczujemy klimat mocno indyjski. Obok recepcji stoi duży posąg Buddy, a na podłodze mamy orientalne wzory, całość dopełniają rytowane drewniane drzwi, prowadzące do gabinetów zabiegowych. Gabinetów, w których dominują ciepłe barwy i elementy wystroju nawiązujące do Indii.  Efekt psują nieco metalowe szafki na ubrania, rodem z siłowni, ale cóż w tym przypadku pragmatyzm pokonał sztukę.

Pomijając klimat i wystrój Buddha Spa oferuje: masaże, pielęgnację ciała, depilację i tajemniczo brzmiący zabieg Reiki – będący niczym innym jak bioenergoterapią, która ma przywrócić nam równowagę fizyczna i duchową.

Przeciętny masaż trwa od 30 – 60 minut i kosztuje w zależności od rodzaju od 80 do nawet 350 złotych. Peeling, manicure i pedicure oraz masaże twarzy to koszt dodatkowo od 120 – 150 złotych, co ciekawe możemy sobie również zażyczyć tatuaż z henny w cenie zależnej od tego, czy malujemy jedną rękę, obie itp., najniższy koszt „orientalnego malunku” to 30 zł, za ozdobienie jednej dłoni.

Ogólnie miejsce jest przyjemne i ma swój klimat dla ludzi lubiących filmy z Bollywoodu, jogę i styl hinduski. Na pewno warte jest polecania, każdemu kto nie przepada za nowoczesnymi salonami odnowy, gdzie klienci i personel wyglądają tak jakby ich ktoś wyjął z kolorowych żurnali, albo gabinetu fryzjerskiego, w zależności od tego czy wybraliśmy wariant spa biznesowy, czy ekonomiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice