...
ciałopielęgnacja ciałaPoradniki

Domowe sposoby na cellulit

Domowe sposoby na cellulit (źródło: pinterest)
Domowe sposoby na cellulit (źródło: pinterest)

Pojawia się na udach, brzuchu, pośladkach, a czasami nawet i ramionach. Spędza sen z powiek i wpędza w kompleksy… Cellulit, czyli pomarańczowa skórka to największy wróg każdej kobiety. Mimo, że nie jest łatwym przeciwnikiem, to jednak można z nim wygrać. Podejmując się walki z cellulitem trzeba pamiętać, aby zaatakować go kompleksowo, czyli różnymi sposobami.

Wbrew pozorom pomarańczową skórkę można pokonać nie wydając przy tym wszystkich swoich oszczędności. Śmiało można to zrobić domowymi sposobami, które nie puszczą nas z torbami.

pinterest
pinterest

Po pierwsze – dieta

Kobiety, które walczą z cellulitem bardzo często zapominają o zmianie nawyków żywieniowych. A trzeba pamiętać, że produkty, które codziennie spożywamy mają istotny wpływ na kondycję skóry. Chcąc uporać się z cellulitem przede wszystkim należy wyeliminować z menu produkty naszpikowane cukrem, a więc słodycze w rozmaitej postaci, napoje słodkie i gazowane i zastąpić je świeżymi warzywami i owocami. Warto również ograniczyć liczbę spożywanych kalorii, a także kawę, alkohol i sól. Warto też zadbać o przyjmowanie dużych ilości płynów, zwłaszcza niegazowanej wody mineralnej, zielonej i czerwonej herbaty. Dobrze jest również zastąpić potrawy smażone duszonymi lub gotowanymi.

Po drugie – zabiegi z kofeiną

To, że kawa w postaci płynnej nie jest wskazana, to już wiecie. Ale czy wiecie, że idealnym sposobem na pozbycie się pomarańczowej skórki są peelingi kawowe? Kofeina wcierana w skórę działa ujędrniająco. Udowodniono, że bierze ona czynny udział w rozkładzie komórek tłuszczowych, a także działa stymulująco. Peeling kawowy to jeden z najprostszych kosmetyków, jakie możecie wykonać w domowym zaciszu. Wystarczy, że wymieszacie 2 łyżeczki zmielonej kawy, łyżkę soli i trochę oliwy z oliwek, a otrzymacie specyfik, który pomoże wam uporać się z defektami skóry. Samodzielnie przygotowany kosmetyk wcierajcie regularnie w skórę, najlepiej dwa razy w tygodniu.

Po trzecie – zimny prysznic

Pomarańczowa skórka nie znosi zimna, szczególnie zimnej wody. Co za tym idzie, bardzo dobre efekty w jej zwalczaniu przynosi naprzemienne polewanie ciała zimną i ciepłą wodą. Ciepła woda rozkurczy naczynia krwionośne, a zimna je obkurczy, w efekcie czego staną się bardziej elastyczne.

Po czwarte – masaże

Regularne masowanie ciała potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Warto więc zaopatrzyć się w specjalne szorstkie rękawice do masażu i pocierać nimi skórę. Masaż wykonujcie zawsze kolistymi ruchami, zaczynając od samego dołu, czyli kostek i łydek, na górze kończąc. Taka czynność oczyści tkanki z zalegających w nich toksyn i sprawi, że skóra stanie się sprężysta i jędrna.

pinterest
pinterest

Po piąte – aktywność fizyczna

Nic tak nie działa na cellulit jak ruch. Bieganie, jazda na rowerze, jazda na rolkach, pływanie sprzyjają ujędrnianiu ciała. Cudowne efekty przynoszą także przysiady i wymachy nóg. Już nawet najmniejszy wysiłek przynosi doskonałe efekty. Oczywiście, aby widzieć jakikolwiek rezultaty, należy ćwiczyć systematycznie i regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice