...
pielęgnacja włosówPoradnikiwłosy

Jak pielęgnować włosy cienkie i łamliwe?

pielęgnacja włosów łamliwych

Cienkie i łamliwe włosy to problem wielu kobiet. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że przyczyną łamliwych i cienkich włosów mogą być złe nawyki pielęgnacyjne. Suszenie włosów zbyt gorącym powietrzem, do tego częste używanie prostownicy lub lokówki to szybka droga do pogorszenia kondycji włosów. Używanie nieodpowiednich szamponów i odżywek oraz niedokładne spłukiwanie kosmetyków mają również niekorzystny wpływ na nasze włosy. Jak pielęgnować cienkie i łamliwe włosy, aby jeszcze bardziej nie pogorszyć ich kondycji?

Pielęgnacja cienkich i łamliwych włosó

Podstawą pielęgnacji cienkich włosów jest zaopatrzenie się w odpowiednie kosmetyki. Dobrym wyborem będą szampony i odżywki bogate w olejki, proteiny i witaminy. Unikajmy kosmetyków na bazie alkoholu, gdyż takie bardzo przesuszają włosy.

Włosy cienkie i łamliwe zawsze myjemy pod strumieniem letniej wody, a mycie kończymy spłukując je wodą chłodną lub zimną. Niska temperatura zamknie łuski włosów sprawiając, że będą się mniej puszyć i łamać.

Szampon zawsze spłukujemy bardzo dokładnie tak, aby włosów nadmiernie nie obciążać i aby nie podrażniać skóry głowy. Dwa razy w tygodniu dobrze jest nałożyć na włosy maskę odżywczą lub nawilżającą. I też pamiętamy, aby na koniec dobrze spłukać kosmetyk z włosów.

Używając suszarki lub prostownicy, obowiązkowo aplikujemy wcześniej preparat chroniący przed wysoką temperaturą. Nie przesadzamy z kosmetykami stylizującymi, szczególnie tyczy się to żeli i lakierów.

Włosy suszymy z głową pochyloną w dół. Taki zabieg pozwoli podwoić objętość włosów i sprawi, że włosów będzie optycznie więcej niż w rzeczywistości. Suszenie nie powinno odbywać się przy udziale wysokiej temperatury. Zawsze ustawiamy letni podmuch, nigdy ten gorący.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice