...
ciałopielęgnacja ciałaPoradniki

Lato się zbliża! Pozbądź się cellulitu

pinterest
pinterest

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że cellulit jest prawdziwą zmorą każdej kobiety. I mimo, że potrafi pojawić się nagle i niespodziewanie, to prawda jest taka, że bardzo często same na niego pracujemy. W jaki sposób? Wystarczy wymienić chociażby złą dietę, siedzący styl życia, długotrwały stres, czy używki. I mimo, że pomarańczowa skórka potrafi spędzić sen z powiek i wpędzić w kompleksy, to dobra wiadomość jest taka, że przy odrobinie cierpliwości i wytrwałości jesteśmy w stanie z nią wygrać. Oczywiście nic nie dzieje się samo z siebie. Siedząc przed telewizorem i czekając na cud, nie pozbędziecie się cellulitu, ale wprowadzając pewne zmiany w codziennym życiu, możecie to zrobić. Sposobów na pozbycie się nieestetycznego wroga jest kilka. Oto najbardziej skuteczne: 

Po pierwsze – zmiana diety na mniej słoną i mniej słodką

Najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu jest zmienienie sposobu odżywiania się. Pierwszym, co trzeba zrobić jest wyeliminowanie z codziennej diety lub przynajmniej ograniczenie do minimum soli i cukru. Sól ma to do siebie, że zatrzymuje w organizmie płyny, co powoduje, że pomarańczowa skórka jest bardziej widoczna. Cukier z kolei magazynuje się w komórkach tłuszczowych i podobnie jak sól uwydatnia defekt skórny. Zmiana musi dotyczyć także samych produktów. Zamiast dań przetworzonych i naszpikowanych konserwantami, należy wybierać wyłącznie te świeże i przygotowywane osobiście. Zamiast potraw smażonych, należy sięgać po te gotowane, duszone i pieczone bez tłuszczu. Warto zrezygnować także z kawy i napojów gazowanych.

Po drugie – masaże z kawy i przy pomocy twardej szczotki

Kawa do picia sprzyja powstawaniu cellulitu, z kolei kawa aplikowana z zewnątrz pomaga go zlikwidować. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na walkę z cellulitem jest masaż przy użyciu domowego peelingu z kawy. Wystarczy wymieszać fusy z kawy z kilkoma łyżkami oliwy z oliwek i specyfikiem tym masować ciało kilka razy w tygodniu. Dzięki takim kawowym masażom, skóra stanie się wygładzona i bardziej napięta, przez co cellulit stanie się mniej widoczny. Pomarańczowej skórki pozbędziecie się również wykonując masaże (okrężnymi ruchami) przy użyciu twardej szczotki.

Po trzecie – kwaśne i ostre

Większość z nas nie przepada za smakiem ostrym, nie wspominając już o kwaśnym. Jednakże w momencie, kiedy chodzi o walkę z cellulitem, warto zmienić upodobania. Mało kto wie, że kwaśne i ostre doskonale likwidują cellulit. Dobrze jest przygotować sobie napój składający się ze szklanki wody,  soku z cytryny i pieprzu kajeńskiego i pić go trzy razy dziennie. Po kilku tygodniach zobaczycie pożądane efekty. Wasza skóra stanie się gładka, a pomarańczowa skórka będzie mglistym wspomnieniem.

Po czwarte – nasiona lnu

Nikt nie przepada za nasionami lnu, jednakże w celach wyższych warto się skusić i sięgnąć po ten specyfik. Nasiona lnu nie tylko wzmacniają skórę, ale także stymulują powstawanie kolagenu. Dodawajcie je do codziennie spożywanych potraw, zwłaszcza jogurtów, owsianki, itp.

Po piąte – produkty kosmetyczne

Wyżej wymienione sposoby i specyfiki warto uzupełnić odpowiednimi kosmetykami. Na pewno wam nie zaszkodzą, a jeśli pomogą to cudownie. Dobrze jest sięgać po produkty z kofeiną i l-karnityną, które spalają tkankę tłuszczową i ujędrniają skórę. Pamiętajcie jednak, aby produkty kosmetyczne wcierać  w problematyczne parte ciała regularnie i systematycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice