...
kosmetyki do makijażumakijażPoradniki

Odpowiedni makijaż do biura

Biurowy dress code to nie tylko odpowiedni strój, ale też właściwy makijaż. W pracy nie ma miejsca na eksperymenty z trendami i odważne kolory – makijaż powinien być subtelny, delikatny, ale jednak zawsze obecny. Warto pamiętać też o tym, by nie obciążał zbytnio skóry, która w klimatyzowanych biurach i tak nie ma łatwego życia.

makijaż i odpowiedni strój do biura

 

Podstawą biurowego makijażu powinien być dobry krem nawilżający. Po jego aplikacji warto odczekać kilkanaście minut przed nałożeniem makijażu, by krem zdążył się dobrze wchłonąć. Do makijażu biurowego najlepiej wybierać podkłady o właściwościach nawilżających.

Podstawą makijażu do pracy powinien być wyrównanych koloryt cery. Oczy najlepiej podkreślić kremowym cieniem o matowym wykończeniu oraz ciemnym lub brązowym tuszem do rzęs. Usta również wymagają odpowiedniego nawilżenia, w tym celu najodpowiedniejsze będą wygodne w aplikacji pomadki nawilżające w sztyfcie. W torebce warto trzymać bibułki matujące, róż do policzków oraz nawilżający balsam do ust – wystarczą by odświeżyć makijaż w ciągu dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice