...
ciałopielęgnacja ciałaPoradniki

Pielęgnacja skóry w sezonie zimowym

pielęgnacja ciała

Skóra nie lubi chłodu, suchego powietrza i ciepła, które zabiera jej wilgoć. Dlatego też sezon zimowy potrafi być dla niej bardzo trudny. Mała wilgotność powietrza, do tego silny wiatr i mróz osłabiają kondycję skóry i często powodują jej podrażnienia, a nawet i uszkodzenia. Kaloryfery, które w tym czasie hulają na całego, także nie pomagają naszej skórze. W chłodne dni skóra staje się bardziej napięta, sucha, traci swą witalność, zaczyna pękać i łuszczyć się. Jest nieprzyjemna w dotyku. Jeśli nie zareagujemy na czas, będzie cierpieć coraz bardziej. Jak dbać o skórę w zimą, gdy wszystko wkoło wydaje się mało sprzyjające? Poniżej znajdziecie krótki poradnik.

Uwaga z długimi kąpielami

Uwielbiamy długie kąpiele. To one zazwyczaj przynoszą ukojenie po ciężkim dniu. Niestety… nasza skóra za nimi nie przepada. Długo moczona w zbyt ciepłej wody, z dnia na dzień staje się coraz bardziej osłabiona i wysuszona. Dermatolodzy biją na alarm, aby zimą zrezygnować z długich kąpieli. Zabieg ten zminimalizuje ryzyko powstania uszkodzeń skóry.

Zwłaszcza zimą długie kąpiele powinniśmy zamienić na krótsze prysznice. Dla nas taka zmiana nie będzie wielką tragedią, a naszej skórze przyniesie wielkie wybawienie. Jeśli nie potraficie żyć bez wanny – kąpiele w niej ograniczcie do minimum, powiedzmy tak do 2 razy w tygodniu.

Preparaty do mycia

Do codziennego oczyszczania skóry starajcie się nie używać zwykłego mydła. Dlaczego? Bo tego typu produkty mają dużą skłonność do uszkadzania płaszcza lipidowego skóry i nadmiernego wysuszania naskórka. Zamiast mydła, używajcie nawilżających żeli pod prysznic. Preparaty te z reguły delikatnie oczyszczają skórę i zapewniają jej właściwy poziom nawilżenia.

Solidna porcja nawilżenia

wygładzający olejek do ciała Nivea (źródło: www.nivea.pl)
wygładzający olejek do ciała Nivea (źródło: www.nivea.pl)

Zimą nasza skóra aż prosi się o solidne nawilżanie. Nie zapominajcie więc o systematycznym stosowaniu nawilżających preparatów do ciała. Najlepiej stosujcie je zaraz po kąpieli. Wtedy zadziałają najlepiej.

W zależności od potrzeb możecie wybrać balsam, mleczko lub olejek do ciała. Ten ostatni, w sezonie zimowym jest najbardziej polecany przez dermatologów i kosmetologów. Olejek do ciała nie tylko nawilża i wygładza skórę, ale także skutecznie zatrzymuje wodę wewnątrz skóry. Dzięki temu jest ona zdrowsza, doskonale nawilżona i przyjemna w dotyku. Olejek przeciwdziała odwodnieniu skóry, dzięki czemu ta nie uszkadza się i nie wysusza.

Godnym zainteresowania produktem jest olejek do ciała marki NIVEA. Ten niewinny z pozoru kosmetyk, rozpieszcza ciało i zmysły, a do tego pozostawia skórę cudownie miękką, delikatną i wygładzoną. I to nie wszystko. Olejek do ciała NIVEA tworzy delikatną warstwę ochronną na skórze, zatrzymując wilgoć w jej wnętrzu. Formuła z olejkiem z awokado odżywia skórę, pozostawiając na jej powierzchni przyjemny, subtelny zapach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice