...
demakijażpielęgnacja twarzyPoradnikitwarz

Rękawiczki do demakijażu twarzy

źródło: janeiredale.com
źródło: janeiredale.com

Demakijaż twarzy to podstawa w pielęgnacji skóry. Dobrze oczyszczona skóra jest zdrowa, pozbawiona niedoskonałości i… pełna blasku. Na takiej skórze każdy makijaż wygląda perfekcyjnie. Niestety, większość kobiet zapomina o demakijażu lub robi go w sposób nie do końca odpowiedni. Niektóre z pań myślą też, że skoro się nie malują, to nie muszą oczyszczać twarzy. A prawda jest taka, że bez względu na to, czy się malujemy czy nie, demakijaż wykonywać powinnyśmy. Dlaczego? Bo w ciągu dnia na naszej skórze gromadzi się szereg zanieczyszczeń, które pozostawione same sobie, mogą zrobić wiele krzywdy.

Na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów do demakijażu. Mamy delikatne mleczka, żele, pianki i płyny micelarne. Prawdziwym hitem są także rękawiczki do demakijażu, np. Magic-Mitt od Jane Iredale. Dzięki nim można wykonać naprawdę sumienny demakijaż i dokładnie oczyścić skórę, bez konieczności użycia preparatów myjących. Gadżet ten to doskonała propozycja dla pań, które nie lubią sięgać po mleczka, później toniki, itp. Czyści skutecznie, a jednocześnie delikatnie peelinguje skórę, dzięki czemu ta jest świetnie odświeżona i ma ładniejszy koloryt. Taka rękawica świetnie sprawdza się także w podróży, kiedy to nie mamy idealnych warunków do zadbania o naszą skórę.

Jak działają takie rękawice do demakijażu skóry? Bardzo prosto. Wystarczy zmoczyć je w ciepłej wodzie, nałożyć na dłoń i okrężnymi ruchami oczyścić buzię. Kolejna dobra wiadomość – rękawiczka zmywa nawet makijaż oczu. Prawda, że wygodnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice