...
produkty farmaceutyczneZdrowie

Co na zdrowe stawy?

Permanentny brak ruchu, praca w pozycji siedzącej, niezdrowa dieta oraz życie w ciągłym biegu – to wszystko sprzyja chorobom układu kostnego. O stawach przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy zaczynają nas boleć. Tymczasem ich kondycja w największym stopniu zależy od tego, co jemy na co dzień. Co więcej, niektóre produkty spożywcze mogą nawet leczyć schorowane stawy.

źródło:pinterest
źródło:pinterest

Produkty zawierające białko

Kolagen jest potrzebnym stawom do prawidłowego funkcjonowania, jak woda do życia każdemu żywemu organizmowi. Znajdziecie go w żywności wysokobiałkowej. Zatem w Waszej diecie nie może zabraknąć nabiału (chude sery, mleko, jogurty i kefiry), czyli wszystkich produktów, które zawierają wapń i fosfor. Nabiał jest bowiem najlepszym budulcem naszych kości. Znajdziecie go także w rybach i warzywach strączkowych.

Produkty pełnoziarniste

Wskazane są wręcz artykuły spożywcze zawierające pełne ziarna zbóż, tj. makarony, kasze i chleby. Dostarczają one błonnika pokarmowego, który reguluje procesy przemiany materii i ułatwia pozbycie się nadwagi. A nie jest tajemnicą przecież, że otyłość jest szalenie niebezpieczna dla stawów. Grozi kalectwem!

Warzywa i owoce

W każdej diecie zajmują honorowe miejsce. Dla stawów są ważne, bo są źródłem antyoksydantów, które zapobiegają powstawaniu stanów zapalnych i opóźniają procesy starzenia się organizmu. Znajdują się w nich witaminy, między innymi witamina C, która jest potrzebna do wytworzenia kolagenu. Działanie przeciwzapalne mają również następujące produkty: zielona herbata, czosnek, wino.

źródło:apteka-melissa.pl
źródło:apteka-melissa.pl

Suplementy na stawy

Niektóre suplementy diety zawierające kolagen są najlepszym ratunkiem dla stawów. Warto o nich pomyśleć nie tylko wtedy, gdy zaczną nam doskwierać dolegliwości stawowe. Zawierają wiele witamin, które są potrzebne dla prawidłowej budowy i funkcjonowania kości. Godny polecenia suplement z kolagenem naturalnego pochodzenia to 4Flex. Może być stosowany przez osoby aktywnie uprawiające sport oraz w starszym wieku, które chorują na reumatoidalne zapalenie stawów. Największą jego zaletą jest to, że szybko się wchłania i po regularnym, kilku miesięcznym stosowaniu przynosi widoczne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice