...
demakijażPoradnikitwarz

Demakijaż skóry

źródło: www.apteka-melissa.pl
źródło: www.apteka-melissa.pl

O demakijażu skóry powiedziano już chyba wszystko. Niestety cały czas dość duża część kobiet zapomina o wieczornym myciu twarzy. Wiele kobiet wciąż myśli, że jeśli rano nie nakładają na twarz kolorowych kosmetyków, wówczas wieczorem nie muszą robić demakijażu skóry. A prawda jest taka, ż bez względu na to czy się malujemy, czy nie – wieczorem powinnyśmy wykonać solidny demakijaż. Dlaczego? Bo każdego dnia na naszej skórze osadza się całe mnóstwo zanieczyszczeń i zabrudzeń. Niektóre z nich pochodzą z powietrza, inne wytwarzane są przez nasze gruczoły łojowe. W momencie, kiedy nie zostaną zmyte, spowodują wiele szkód. Drogie panie – demakijaż nie zajmuje wiele czasu, a wykonywany systematycznie sprawia, że skóra pozostaje piękna, młoda i pełna blasku. Jak wykonać wieczorny demakijaż?

Po pierwsze – oczyszczamy oczy

Demakijaż twarzy dobrze jest rozpocząć od demakijażu oczu. Kolorowych kosmetyków (tuszu, cieni) nigdy nie zmywamy wodą. Zawsze sięgamy po specjalne preparaty – mleczka lub płyny. Zmywając tusz z oczu należy pamiętać, aby nie trzeć oka i skóry w okolicy oczu. Nasączony preparatem oczyszczającym wacik przykładamy na kilka sekund do oka, a dopiero później płynnym ruchem zmywamy kosmetyk. Pamiętajcie, że oczy zmywamy od wewnętrznych kącików do zewnętrznych. Tusz z dolnych rzęs zmywamy ruchami pionowymi – od góry do dołu.

Po drugie – oczyszczamy twarz

SKINCODE - delikatne mleczko do demakijażu
SKINCODE – delikatne mleczko do demakijażu

Skórę twarzy również oczyszczamy przy użyciu specjalnych preparatów. Może to być żel do mycia twarzy lub delikatne mleczko do demakijażu (jak np. SKINCODE). Taki preparat myjący, łagodnie oczyści skórę z kosmetyków i innych zanieczyszczeń, a przy okazji doskonale ją nawilży i zapewni uczucie komfortu (sprawdź).

Po trzecie – tonizujemy skórę

Po każdym oczyszczeniu twarzy mleczkiem lub żelem, należy użyć toniku. Kosmetyk ten dokładnie usunie resztki zanieczyszczenia, z którymi nie poradził sobie żel myjący. Przy okazji złagodzi ewentualne podrażnienia. Niektóre toniki (np. SKINCODE) dodatkowo zregenerują naskórek i uelastycznią skórę.

Po czwarte – krem

Każdy demakijaż skóry powinien zakończyć się nałożeniem na twarz odpowiedniego kremu. Pamiętajcie, że to właśnie nocą, skóra najlepiej się regeneruje i najlepiej wchłania wszelkie preparaty pielęgnacyjne. Zimą sięgajcie po kremy natłuszczające. Wiosną i latem, możecie zastosować lekkie kremy nawilżające – obowiązkowo z filtrem UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice