...
makijażPoradnikitwarz

Jak zatuszować zaczerwienienia na twarzy

jak zakryć pękające naczynka

Zaczerwienienia na twarzy to problem wielu kobiet, nie tylko tych z cerą naczynkową. Zaczerwienienia mogą pojawiać się również przy trądziku różowatym oraz atopowym zapaleniu skóry. Bez względu na to, z jakiego powodu nasza skóra się czerwieni, jedno jest pewne – musimy zadbać o odpowiedni kamuflaż. Nie dlatego, żeby lepiej wyglądać, ale przede wszystkim dlatego, aby lepiej się czuć we własnej skórze. Oto 4 kroki do idealnego zakrycia wszelkich zaczerwienień na buzi:

Po pierwsze – zielony korektor

Korektor to najlepszy przyjaciel każdej kobiety. Odpowiednio dobrany, potrafi z naszą cerą zrobić prawdziwe cuda. Maskuje wszelkie niedoskonałości i robi w to sposób absolutnie perfekcyjny. Na pewno wiesz, że do maskowania wyprysków idealny jest korektor beżowy. Do maskowania cieni pod oczami przydatny jest korektor beżowy z drobinkami odbijającymi światło. Do zamaskowania pękających naczynek i zaczerwienień na twarzy powinnyśmy sięgać po korektor w kolorze zielonym. Tak, tak – nie przewidziało się wam. Jestem pewna, że nie raz napotkałyście taki korektor gdzieś w drogerii. To właśnie on najlepiej rozprawi się z czerwienią na buzi.

Po drugie – odpowiedni podkład

Korektor to jedno. On sam nie wystarczy do wykonania pięknego makijażu. Niezbędny będzie też podkład. Nie kupuj kosmetyki z żółtawym odcieniem. Znacznie lepiej sprawdzi się podkład tonami neutralnymi. Przy cerze naczynkowej i ze skłonnością do czerwienienia się, podkład zawsze nakładamy przy pomocy mokrego pędzla. Dlaczego? Chodzi o to, aby podkład ładnie zmieszał się z użytym wcześniej zielonym korektorem. Mówiąc inaczej – chodzi o to, aby podkład otrzymał zielonkawy odcień. W ten sposób wszelkie zaczerwienienia na twarzy nie będą widoczne. I nie bój się, że będziesz wyglądać jak kosmita. Dla innych w ogóle nie będzie to widoczne!

Po trzecie – puder wykańczający

I na koniec coś, co zatrzyma poprzednie kosmetyki na miejscu i zapobiegnie niechcianemu rozkodowaniu. Najlepiej sprawdzi się tu puder o lekkiej formule, który nie obciąży skóry, a zadba o ładne wykończenie makijażu. Nie stosuj pudrów z drobinkami rozświetlającymi. Lepiej wybierz coś, co delikatnie matuje lub jest neutralne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice