...
Poradniki

Tego nigdy nie rób z pudrem!

jak nie nakładać pudru

Puder wykańczający to kosmetyk magiczny i genialny pod każdym względem. Sprytnie maskuje niedoskonałości cery i wszystko inne, co tylko chcemy ukryć. Dzięki niemu ​​makijaż prezentuje się nieporównywalnie lepiej. Ale uwaga! Puder nie zdziała nic dobrego, jeśli będziesz używać go w niewłaściwy sposób. Niewłaściwy, czyli jaki? Co złego możesz robić z pudrem?

Po pierwsze – puder niewłaściwie dobrany do cery

Puder wykańczający to kosmetyk o wielu twarz i przeznaczony dla wielu (różnych twarzy). Mamy pudry w kamieniu i sypkie, mineralne, transparentne, itp. Każdy z nich został stworzony dla zupełnie innego typu cery i ma inne zadanie. Mineralny sprawdzi się u alergiczek, w kamieniu będzie idealny dla dziewczyn z cerą problematyczną. Puder sypki dobrze sprawdzi się w przypadku skóry suchej.

Po drugie – niedokładne rozcieranie podkładu

Kolejny grzech to niedokładne rozcieranie podkładu, czyli popełnianie błędu jeszcze na poprzednim etapie. Jeśli na skórze zostaną jakieś nierówności to żaden puder, choćby najdroższy, nie będzie w stanie tego naprawić.

Po trzecie – aplikowanie pudru na suchy podkład

Kolejny grzeszek, który może zniszczyć działanie pudru wykańczającego to czekanie aż nałożony na skórę podkład wyschnie. Puder należy aplikować w momencie, kiedy fluid jeszcze nie do końca stopił się ze skórą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice