...
kosmetyki do włosówpielęgnacja włosówwłosy

Suchy szampon: hit czy kit?

fa9bc2584fdd3774890dc709639a6255

Jakiś czas temu bardzo modnym kosmetykiem stał się suchy szampon. Przez to, że początkowo brzmiał on dość egzotycznie, sięgnęłyśmy po niego z ogromnym zaciekawieniem. Już wtedy produkt ten wydał nam się genialnym rozwiązaniem, na miarę potrzeb współczesnej kobiety. W końcu każdej z nas zdarza się zapomnieć o umyciu głowy lub nie mieć czasu na odświeżenie fryzury. Można śmiało powiedzieć, że suchy szampon jest dla kobiet prawdziwym kołem ratunkowym, czymś, co często ratuje nas z opresji. 

Czym dokładnie jest kosmetyk, po który kobiety tak chętnie sięgają? Dostępne w postaci pudru lub spray’u szampony działają jak bibułka, która pochłania nadmiar sebum i nie potrzebuje do tego użycia wody. Jak każdy inny kosmetyk, posiada swoje wady i zalety. Wśród zalet tego typu produktów można wyróżnić łatwość i wygodę użytkowania, co ma istotne znaczenie w momencie, kiedy jesteśmy zabiegane i zapracowane lub przebywamy w podróży i tradycyjne umycie głowy jest kwestią problematyczną. Na pewno atutem suchych szamponów jest również to, że ratują wygląd włosów z tendencją do przetłuszczania się. Wspomagają też wygląd włosów, które mają skłonności do opadania i „przylizywania się”. Dzięki temu, że unoszą fryzurę u nasady, nadają jej ładny kształt.

Wśród wad suchych szamponów kobiety wyróżniają małą wydajność. Niestety tego typu produkty dość szybko się kończą i nie wystarczają na długi czas. Twierdzą też, że efekt odświeżenia nie zawsze utrzymuje się tak długo, jak by tego chciały. Brunetki i szatynki skarżą się z kolei na widoczny osad po użyciu kosmetyku. Osobiście uważam, że wszystko zależy od jakości kosmetyku. Te z nieco wyższej półki nie zapewniają nam tego typu „atrakcji”.

Jak używać szamponów w wersji suchej?

Wbrew temu, co się niektórym wydaje, użycie tego produktu jest bajecznie proste. W końcu u źródeł powstania suchego szamponu kryła się łatwość zastosowania. Jeśli sięgniecie po szampon w spray’u, wystarczy, że energicznie nim wstrząśniecie, a następnie spryskacie włosy. Ale uwaga! Produktu nie może znaleźć się zbyt dużo na włosach, bo wówczas pozostaną na nich nieładne plamy. Po aplikacji kosmetyku na włosy należy chwilę odczekać tak, aby szampon miał szansę wchłonąć sebum, a dopiero później dokładnie rozczesać włosy i ułożyć wymarzoną fryzurę. Zabieg rozczesywania włosów po aplikacji preparatu jest kwestią niezwykle ważną, gdyż pomaga pozbyć się nadmiaru kosmetyku, a co za tym idzie, zapobiec nieestetycznym plamom.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice