
Zapalenie oskrzeli to bardzo często skutek bagatelizowania przeziębienia i grypy. Zanim się pojawi, odczuwamy ból gardła, problemy z krtanią oraz uciążliwy kaszel. To typowa choroba górnych dróg oddechowych wywołana przez wirusy. Konsekwencją niezaleczenia zapalenia oskrzeli jest zapalenia płuc. Może być ostre i po kilku dniach mija bez śladu lub przewlekłe, wtedy konieczne są badania i leczenie farmakologiczna. Leczenie jest długotrwałe i wymaga od pacjenta przyjmowania preparatów przeciwkaszlowych. Niektóre leki dostaniesz bez recepty, np. tabletki na uporczywy kaszel Mucosolvan.
Lekarze przypisują tylko antybiotyki w przypadku zakażenia bakteryjnego, które objawia się wysoką gorączką, ropną wydzieliną i ogólnym osłabieniem. Jeżeli zapalenie zostało wywołane przez wirusy, z pewnością dostaniesz leki przeciwgorączkowe oraz ułatwiające odkrztuszanie (zobacz tabletki na uporczywy kaszel Musocolvan). Można także zaopatrzyć się w syrop wykrztuśny oraz leki hamujące odruch kaszlu, które dostaniesz w każdej aptece. Pomocne mogą okazać się inhalacje i kuracje klimatyczne. W razie gorączki należy przyjmować środki obniżające temperaturę i płyny. Niezbędna jest także podaż witaminy C w postaci suplementów. Niezastąpione w leczeniu zapalenia oskrzeli są naturalne mikstury, np. syrop z cebuli, sok malinowy, mleko z miodem i czosnkiem. Niezmiernie ważne jest regularne przyjmowanie płynów oraz nawilżanie powietrza. Na pewno ulgę przyniosą wszystkie domowe sposoby. Warto jednak skonsultować się z lekarzem.
Cześć, Nazywam się Weronika Buczkowska w 2013 roku skończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, na kierunku Lekarskim.
Interesuje się szeroko rozumianą ochroną zdrowia oraz kosmetologią, dlatego też postanowiłam założyć bloga, aby dzielić się zdobytą wiedzą. Sądzę, że prowadzenie bloga pomoże mi poszerzać swoją wiedzę z ulubionych dziedzin. Zapraszam internautów do przeglądania mojego bloga oraz do komentowania wpisów!