...
Bez kategoriiPoradniki

Olej z kryla, czyli cud natury o zbawczych właściwościach

kryl antarktyczny
źródło fotografii: wybierzmegared.pl

Omega 3 to niezbędne dla zdrowia człowieka kwasy tłuszczowe. Odgrywają one bardzo ważną rolę w organizmie ludzkim. Przede wszystkim wspierają system immunologiczny i zmniejszają procesy zapalne. Ponadto redukują ryzyko wystąpienia niektórych chorób przewlekłych, w tym nowotworów, chorób układu krążenia i stawów. Regularne spożywanie kwasów omega 3 zmniejsza ryzyko zawału, udaru i arytmii. Pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu, łagodzi objawy reumatoidalnego zapalenia stawów oraz objawy depresji. Poprawia koncentrację i wpływa korzystnie na dobre samopoczucie. Zapobiega również chorobie Alzheimera i demencji, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej w oku. Dodatkowo systematyczne przyjmowanie kwasów omega 3 redukuje tłuszcz i obolałość mięśni. Dietetycy i lekarze biją na alarm, aby regularnie przyjmować kwasy omega 3, gdyż ich niedobór może drastycznie odbić się na naszym samopoczuciu. Do najczęstszych objawów niedoboru dobroczynnych kwasów tłuszczowych można zaliczyć: zmęczenie, problemy z sercem, suchość skóry, problemy z pamięcią oraz zmienność nastroju.

Trzeba w tym miejscu podkreślić, że organizm ludzki nie jest w stanie sam wytworzyć drogocennych kwasów, dlatego też konieczne jest przyjmowanie ich wraz z pożywieniem. Żeby zapewnić sobie właściwą porcję kwasów, należy jeść tłuste ryby morskie i owoce morza przynajmniej 2 razy w tygodniu. Regularnie należy spożywać również olej lniany, orzechy i płatki zbożowe. Niestety mało komu udaje się to robić. Prawda jest taka, że w codziennej diecie większości Polaków, produkty te nie są obecne lub występują w minimalnych ilościach.

Dla osób, które nie przepadają za rybami, owocami morza, czy orzechami idealnym rozwiązaniem jest olej z kryla. Tłuszcz obecny w tym skorupiaku, który wyglądem przypomina małą krewetkę jest szalenie zdrowy i ma niezwykłe właściwości. Zawiera cenne kwasy omega3, ale w formie innej (bogatszej), niż ma to miejsce w przypadku ryb. I tak jak w rybach kwasy omega 3 występują w postaci trójglicerydów, tak te zawarte w oleju z kryla występują w postaci fosfolipidów. Dla laika różnica ta jest może mało znacząca, jednakże w praktyce oznacza to jedno – fosfolipidowy nośnik sprawia, że wchłanialność kwasów omega 3 w organizmie jest o wiele lepsza i skuteczniejsza. Poza fosfolipidami, olej z małego skorupiaka jest także źródłem cennego antyutleniacza (astaksantyny), który usuwa wolne rodniki będące przyczyną wielu niekorzystnych procesów w organizmie. I to nie wszystko. W oleju z kryla znajdziemy także kwasy omega 6, omega 9, witaminę A oraz E.

MegaRed - olej z kryla (źródło: www.bierzmegared.pl)
MegaRed – olej z kryla (źródło: www.bierzmegared.pl)

Olej z kryla najłatwiej przyjmować w postaci kapsułek. Bardzo dobrą opinią cieszy się suplement diety MegaRed. Systematyczne jego stosowanie jest istnym błogosławieństwem dla naszego zdrowia i urody. Suplement przyczynia się do wzmocnienia serca, mózgu i układu krążenia. Ponadto poprawia wzrok, pozwala utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi, wspomaga pamięć, a także zbija wysokie ciśnienie i pozytywnie wpływa na krzepliwość krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice