...
choroby i problemy zdrowotneZdrowie

Szybki sposób na zaparcia

Zaparcia dotykają każdego bez względu na wiek i płeć. Najczęściej problem jest skutkiem niewłaściwego stylu życia, zwłaszcza niezdrowej diety oraz braku aktywności fizycznej. Większość z nam zapomina o jedzeniu warzyw i owoców oraz piciu wody każdego dnia. W naszej diecie zbyt dużo jest produktów przetworzonych oraz dań typu fast food. Dodatkowo stres oraz „pęd życia” warunkują problemy z wypróżnianiem. Jak zaradzić tym dolegliwością? Co jeść, aby zaparcia minęły raz na zawsze? O tym przeczytacie dzisiaj.

zaparcia-278x300

Czy to są zaparcia?

Jeżeli odczuwasz ciężkość w brzuchu oraz masz wzdęcia, to mogą być sygnały, że pojawią się zaparcia. Dolegliwością tym towarzyszą problemy z wypróżnianiem, a w rezultacie nieczęste wizyty w toalecie. O zaparciach mówimy, gdy stolce są suche i twarde, a samo wypróżnianie jest ogromnym wysiłkiem, który stwarza ból. Zazwyczaj każda wizyta w toalecie kończy się niepełnym wypróżnianiem. Warto wiedzieć, że zdrowy człowiek powinien oddawać w tygodniu minimum trzy stolce. Jeżeli masz zatwardzenie, musisz koniecznie zmienić dietę i wypróbować środki farmakologiczne, jak np. Xenna.

Dieta na zaparcia

Zdrowa dieta bogata w błonnik jest najsilniejszą metodą walki z zaparciami. Błonnik skutecznie usuwa reszki pokarmowe zalegające w jelicie grubym. Najlepszym źródłem tego składnika są warzywa i  owoce. Ponadto błonnik występuje w dużej ilości w produktach pełnoziarnistych, typu pieczywo ciemne, kasze, makarony, czy otręby. Świetnym sposobem na pozbycie się zaparć jest jedzenie suszonych śliwek (najlepiej przed snem). Przeczyszczające działanie mają również pestki słonecznika i suszone morele. W codziennym menu nie może zabraknąć płynów (około 2 litry dziennie). Oczywiście najlepsza będzie woda mineralna niegazowana oraz świeżo wyciśnięte soki owocowe i warzywne. Na zaparcia pomoże także szklanka wody z sokiem z cytryny wypita na czczo każdego ranka.

Preparaty wspomagające

Błonnik na zaparcia w postaci suplementów to szybka pomoc, gdy mamy problem z wypróżnianiem. Preparaty dostępne na rynku, takie jak Xenna, usprawniają pracę przewodu pokarmowego oraz oczyszczają organizm z toksyn i złogów. Są doskonałym uzupełnieniem codziennej diety w błonnik. Dla osób, którym dokuczają zaparcia przewlekłe i nawracające proponuję Xenna Balance, ponieważ produkt ten zawiera makrogol, przywracający komfort i regulujący częstość wypróżnień (tutaj). Makrogol stabilizuje pracę jelit i przynosi natychmiastową ulgę. Warto spróbować ten preparat, gdy zaparcia dają o sobie znać bardzo często.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Editor's choice